החרדי שהגן על טייסי צה"ל

"בעוד בישראל ישנם שתי משפחות של חיילים שנהרגו ועוד שתי משפחות של אזרחים ישראלים שבויים, הרי שבעזה ובגדה המערבית ישנם אלפי משפחות אסירים הכלואים בישראל"

מנדי ריזל
מנדי ריזל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אדם קלר, פעיל שמאל וממייסדי 'גוש שלום' הורד היום משידור בתוכניתו של מנדי ריזל, לאחר שהשווה בין טייסי קרב למחבלי חמאס.

קלר שהתעמת בשידור עם אל"מ במיל' ארז וינר העומד בראש "המטה להשבת הדר גולדין" נדרש לתחילתה של פעילות ציבורית בהובלת המטה ואמר, כי "בעוד בישראל ישנם שתי משפחות של חיילים שנהרגו ועוד שתי משפחות של אזרחים ישראלים שבויים. הרי שבעזה ובגדה המערבית ישנם אלפי משפחות של אסירים פלשתינים הכלואים בישראל אשר מבחינת ישראלים הם מחבלים".

קלר נשאל על ידי המראיין האם אותם אסירים ביטחוניים הם לא מחבלים אלא אזרחים מהשורה והשיב, "בעייני, אני לא מקבל את המונח מחבלים. הם פלשתינים שנלחמו נגד ישראל ושאני מקווה שבסיום המלחמה בינם לבין ישראל הם כולם ישתחררו".

ואם הם שחטו ילדה בת 14 במיטתה? נשאל קלר על ידי המראיין, וזה השיב, "אם הם שחטו ילדה בת 14.. ואם טייס ישראלי שזרק פצצה והרג משפחה שלמה היה יושב בכלא. התשובה היא כזאת יש כאן מאבק כדי להחזיר את גופתו של הדר גולדין נכון? כל הדברים שמשפחת גודלין דורשת, כל מה.."

המראיין: אתה סוטה מהדיון והזמן שלנו קצר, מי שרצח בת 14 במיטתה רוצח או לא? מי שירה קאסם והרג ילדים בשדרות הוא רוצח או לא?

קלר: "הוא פושע מלחמה כמו טייס ישראלי שזרק פצצה על עזה".

המראיין לקלר: כ"מי שמדבר ככה על טייס שלנו לא ימשיך פה את השידור הזה, אדם קלר אנחנו לא יכולים לשמוע דעות כאלה בשידור", ואז נתנה ההוראה להורידו משידור.

השארת תגובה