אין עיתונאי אובייקטיבי – ביסמוט מסכם שנה

"העיתון מעריך את הנשיא טראמפ וסבור שמאז כורש לא היה לנו כזה ידיד כזה" – "כאשר עיתונאים בשמאל זכו לשעות עם ראשי ממשלה בעבר לא שמענו את הציניות המוכרת לנו כיום"

בועז ביסמוט
בועז ביסמוט
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עורך 'ישראל היום' בועז ביסמוט מסכם שנה בתפקידו כעורך העיתון הנפוץ במדינה ומתייחס לדה לגיטימציה לו זוכה העיתון מקרב חוגים בשמאל הישראלי הנוהגים לכנותו 'ביביתון' בשל העובדה כי העיתון נוטה לצדד בעמדות הימין בישראל.

בראיון לערוץ 7 הוא מזכיר, כי "בימים בהם עיתונאים כמו עזריאל קרליבך ושמעון שיפר זכו לצבור שעות עם ראשי ממשלות העבר. הנימות הציניות אליהן אנו מורגלים כיום היו נעלמות מהשיח הציבורי, אך כאשר מדובר בנתניהו. במצב כזה מתחילות תיאוריות קונספירציה".

"זה לא עניין של נתניהו, אומרים עלינו שאנחנו 'ביביתון', אבל זה לא נכון. הם ה'ביביתון' כי הם כל הזמן מתעסקים בנתניהו". כך ביסמוט.

"תראה לי עיתונאי אובייקטיבי ואתן לך את פרס ישראל ואולי יותר מכך".

לדבריו, "סיקרתי מלחמות ברחבי העולם וראיתי עיתונאים ממדינות שונות וראיתי פטריוטיזם אצל אותם עיתונאים, תחנות טלוויזיה הניפו את דגל אמריקה בזמן המשבר בעיראק. כלומר אנחנו לא אובייקטיביים. כשיש מלחמה ביני לבין חמאס או סכסוך עם חמאס אני מהאו"ם?".

"בדבר אחד", אומר ביסמוט "אני כן נחרץ ובו הולכים ב'ישראל היום' עד הסוף, וזו אהבת ישראל אהבת המסורת והדת, ושירושלים בירתנו ואכן, העיתון הזה, בלי רגשי נחיתות, אומר שהוא גאה בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון, העיתון מעריך את הנשיא טראמפ, ורואה בהחלטה להעביר את השגרירות מהלך היסטורי וסבור שמאז כורש לא היה לנו כזה ידיד, והעיתון הזה לא מתבייש לומר שנתניהו הוא ראש הממשלה הטוב ביותר שיכול להיות, אבל זה שתומכים במישהו לא אומר שאנחנו תלויים במישהו או מקבלים ממנו הנחיות או הוראות. זה קשקוש מגוחך".

השארת תגובה