פורצת דרך • אלעד: עיר ירוקה

מעבר לפרס היוקרתי, מוכרזת אלעד כ"עיר פורצת דרך בתחום הקיימות" • במכתב הזכייה נכתב: "היישוב שלכם זכה בכבוד זה בשל היישום הייחודי של עקרונות הקיימות בתחומים שונים"

ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בהכנות לפסח (4)
ראש עיריית אלעד ישראל פרוש בהכנות לפסח (4)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי עמל ויגע, העיר אלעד זכתה בפרס יוקרתי של הועידה והתערוכה הבינלאומית השנתית "קלינטק", כרשות ירוקה. מעבר לכך, על פי הפרס העיר מוגדרת ל"רשות ירוקה פורצת דרך בתחום הקיימות העירונית". הגדרה זו היא חלק נדיר יותר וגם בה זכתה העיר.

מדובר בפרס יוקרתי, לו זוכות מספר מועט מאוד של רשויות בישראל, כאשר בכל השנים זכו בו ערים גדולות ומבוססות, כשבשנה זו אלעד מצטרפת לערים אלו. השנה, באירוע שיתקיים בחודשים הקרובים, העיר צפויה להיות  אחת מהרשויות הבודדות שיקבלו את הפרס, זאת בשל הפעילות הרבה הנעשית בעיר בנושא הסביבה.

במכתב הזכייה שנשלח לראש העיר על ידי ד"ר אשר וטורי, יו"ר חבר השופטים של  התחרות, נכתב כי "היישוב שלכם זכה בכבוד זה בשל היישום הייחודי של עקרונות הקיימות בתחומי הפסולת, האנרגיה וקידום התחבורה הציבורית בקרב האוכלוסייה החרדית".

בעיר מתבצעת בשנים האחרונות פעילות רבה בנושא הסביבה, כאשר בעיר הוכרזו מספר בתי ספר ירוקים. כמו כן נרשמה עליה גדולה מאוד בכמות הפסולת הממוחזרת במסגרת הפחים הכתומים.

ראש העיר ישראל פרוש אמר, כי "זו בשורה חשובה לעיר שחרתה על דגלה את השמירה על הסביבה, בפעילות סביב השנה ולכל הגילאים. אני מודה למנהל אגף שפ"ע איזק לוי ולמנהלת איכות הסביבה באגף הגב' לאה דוידוב, שמובילים את הפעילות החשובה הזו, שהובילה אותנו לקבלת הפרס החשוב".

השארת תגובה