שר הכלכלה נפגש עם תושבי אלעד

מפגש מרתק נערך עם שר הכלכלה אלי כהן, בו השתתפו תושבים ובעלי עסקים בעיר • במהלך המפגש, הועלו שאלות על ידי המשתתפים והשר ענה והבטיח לעזור • כמו כן, השר התייחס לפסקת ההתגברות והמסתננים העומדים על סדר היום

מפגש עם תושבי העיר 2
מפגש עם תושבי העיר 2
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במסגרת המיזם החברתי של 'מהכנסת לאלעד', ביום שלישי בערב נערך מפגש של שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן עם תושבים ובעלי עסק בעיר.

במשך שעתיים ישב השר עם המשתתפים, בכדי להקשיב, לענות ולהיות עזר לבעיות בהם נקלעו. בפתח הפגישה התייחס כהן לסוגיית הסכם השלום עם הפלסטינים ואמר: "אנחנו העם היחידי שנמצא 3500 שנה באותו מקום. בתורה כתוב הקשר שלנו לירושלים. רואים את הקשר לא רק בכתובים אלא גם בעיניים".

בהמשך התייחס השר לנושאים העומדים על סדר היום במשרד הכלכלה והתעשייה ובכלל בממשלה, כמו רפורמת הבנקים, רפורמת מכון התקנים, רפורמת פתיחת הייבוא במוצרי מזון, הורדת המע"מ, הורדת מס החברות, פנסה לעצמאיים, הורדת מכסי ייבוא, הוזלת מחירי מוצרי החשמל, הסלולר, הפארם ועוד. כן התייחס לתכנית הדגל של טיפול בבעיות הנדל"ן, מחיר למשתכן, המשווק בימים אלו בעיר.

במהלך הערב אף הרחיב השר על חשיבות חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל, גם מבחינה ביטחונית וגם מבחינה בינלאומית, כשהוא מדגיש כי ישראל מתפתחת מאוד מבחינה כלכלית, עקב הביקוש ל'מוח היהודי' בעולם, כתוצאה מפיתוחים טכנולוגיים ישראלים שהוכיחו את עצמם.

במענה לשאלת תושבים, בנוגע להעדפה מתקנת לחרדים, אמר השר כי "יש היום בכל משרד ממשלתי העדפה מתקנת לחרדים". כאשר אחד המשתתפים העלה את נושא נתוני הקבלה בנציבות, ביקש השר להעלות זאת על הכתב ולהפנות ליצחק חלה, בכדי שיטופל על הצד הטוב ביותר.

במענה לשאלת התושבים על עמדתו בנושא 'פסקת ההתגברות', שנמצא כרגע על סדר היום, בפרט עם וילווה את פתיחת מושב הקיץ בכנסת, תקף השר בחריפות את המצב כיום בבתי המשפט בישראל ואמר: "אני בעד פסקת ההתגברות. לא יכול להיות שבמדינת ישראל יש כנסת שמייצגת את הציבור, ויבואו שלושה שופטים ויפילו החלטות שלהם. זה לא סביר ובעיני זה גם לא דמוקרטי. יש דבר כזה שנקרא 'עקרון הפרדת הרשויות', זה אומר שאנחנו לא מתערבים במה שהם שופטים ובאותה מידה הם לא מתערבים במה שאנו מחוקקים, אבל כאן, איבדו את המידתיות ויש התערבות יתר".

השר התייחס באופן נקודתי לגירוש המסתננים מאפריקה, שבגינו פרץ שוב ההכרח להעביר את 'פיסקת ההתגברות' והוסיף: "יש 'זכויות אדם' וכולנו בעד זכויות אדם, אבל מה עם זכויות אדם של תושבי דרום ת"א, איפה הם נמצאים באותה משוואה? אני הייתי שם בסיור לפני שנה והיה לי אבטחה, האם ילדה בכיתה ב' שחוזרת מביה"ס יש לה אבטחה? תאמינו לי, אני הייתי 11 שנים בצבא, אני אסתדר גם בלי אבטחה, אבל מה עם אותם ילדים וילדות?"

כהן הוסיף, כי מרבית המהגרים, הם לא פליטים אלה מהגרי עבודה. "אם אחליט מחר שבארה"ב יש מקומות עבודה טובים ואני רוצה להשתקע שם, יתנו לי? הרי בלי אישורים מסודרים יגרשו אותי, או שלחילופין אשלח לכלא. צריך להבין שפסקת התגברות זו פיסקה שבכל נושא דורשת הצבעה מחדש. אני לא חושב שבכל נושא צריך את זה, אלא רק במקרים קיצוניים, כמו החזרת גופות מחבלים".

השארת תגובה