פרס יקירות העיר: לכבוד הרבניות

סוף הכבוד לבוא: הרבניות וינגרטן ובר שלום קיבלו את אות יקירות העיר # רעייתו של הרב זמרוני ציק עלתה לקבל את האות בשמו # הכירו את האנשים המיוחדים שעושים את בת ים

בת ים יקיר 1
בת ים יקיר 1
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בין מקבלי אותות יקיר העיר ופרח העיר בת ים – שהוענקו באירוע חגיגי על בימת ה'אמפי פיס' – נמצאות דמויות בולטות בחיים התורניים של העיר בת ים. שליח חב"ד הרב זמרוני ציק, שאמור היה לקבל את האות, נעדר בעקבות נפילתו למשכב, ומי שעלתה לבמה לקבל את האות במקומו, הייתה רעייתו, הרבנית לאה.

שתי דמויות שמלוות את העיר מזה שנים רבות, זכו גם הן לכבוד ולהוקרה, הלא הן הרבניות יעל בר שלום ואלוירה וינגרטן, שקיבלו אות משותף על פעילות גמילות חסדים. וכך הן תוארו בהחלטות וועדת הפרס:

הרבנית יעל בר שלום: מתגוררת בעיר בת-ים כמעט חמישים שנה. אלמנת הרב יוסף בר שלום זצ"ל הרב הראשי לבת-ים שכיהן במשך 40 שנה. כבר 42 שנים שהיא מנהלת גמ"ח (גמילות חסדים) עזרה לכלות ולמעלה מ- 50 שנים שמחזיקה גמ"ח עזרה לנזקקים. הרבנית בר שלום פועלת במשך כל ימות השנה למען אוכלוסיות נזקקות וביתה פתוח לעניי העיר במשך כל שעות היום.

הרבנית אלוירה וינגרטיין: התגוררה בעיר כמעט 40 שנה. אלמנת הרב הראשי האשכנזי לבת-ים הרב שאול יוסף וינגרטיין זצ"ל שכיהן בעיר 40 שנה. מנהלת גמ"ח לנזקקים מתן בסתר, מתנדבת למען חולים ומשפחותיהם בבית חולים וולפסון, מנהלת את ענייני נשות הקהילה האשכנזית בעיר בת-ים.

ועוד ברשימת מקבלי האות:

אתי אשכנזי – בת 62, מתגוררת בבת ים משנת 1952. אשכנזי החלה להתנדב עוד ביותה תלמידת תיכון במד"א. ובמשך השנים בתור מורה הטמיעה את ההתנדבות בקרב תלמידיה.

כבר שנים רבות שהיא מתנדבת למען חיילי צה"ל, מסיירת בבסיסים מצפון ועד דרום ומאמצת חיילים בודדים. במקביל היא מתנדבת למען חולי סרטן ומלווה משפחות נזקקות במסגרת עמותת יד ביד.

בן עמי מיכאליס – בן 89, מוותיקיה של העיר בת ים. עלה מגרמניה לבת ים בשנת 1939 עם משפחתו ומאז מתגורר בה. עוד בהיותו נער הצטרף בן עמי לשורות ה"הגנה" ופעל בהגנה על הישוב.

עם פרוץ מלחמת העצמאות גוייס לחטיבת "הראל", והיה בין ראשוני הפורצים לשער ציון ולעיר העתיקה. בפעולה זו נפצע וראייתו נפגעה. בן עמי היה פעיל מזה שנים רבות באגודת רוטרי, בשבט צופי ובעמותת ותיקי בת וגן. חייו ופועלו מספרים את סיפורה של העיר בת ים מראשיתה ועד ימינו.

שאול הדדי – נולד לפני 84 שנים בטריפולי שבלוב ועלה ארצה בגיל 16 לעיר בת ים. את רוב חייו העביר בים. תחילה בשירותו הצבאי בחיל הים ובמשך כימאי בצי הסוחר. הדדי היה בוגר קורס המצילים הראשון בישראל 1953 ועבד כמציל במשך 35 שנים בחוף הסלע, בחוף ירושלים ובעיקר בחוף לדוגמא.

הוא אסף נערים מהרחוב וממשפחות מצוקה והכשיר אותם כמצילים. במהלך שנות עבודתו הציל עשרות אנשים מטביעה וביצע החייאה באנשים ללא דופק ולא נשימה. הדדי נמנה על דור מייסדיה של בת ים, מעמוד התווך של קהילתה העיר וכמי שתרם רבות לפיתוח חופיה.

אות פרח העיר הוענק לשני צעירים רבי זכויות ומעש:

עודד וטורי – בן 21, מפקד בחטיבת גולני, בוגר ישיבת אדרת. לפני שנתיים עודד פנה למרכז הצעירים עם רעיון להוביל מיזם בעיר אשר ייתן מענה יומיומי לקשישים. בעזרת ליווי ומתן כלים עודד יצא לדרך עם המיזם "בייגלה", המחבר בין צעירים לקשישים בפעולות היומיומיות שלהם.

הפרויקט מפעיל מוקד סיוע לגמלאים המופעל על ידי מתנדבים שיכולים לתת מענה בנושאים שונים. עודד מצליח בכישרון רב ליצור קשרים משמעותיים עם בעלי תפקיד בעיר ולסחוף אחריו צעירים נוספים. מפגין יכולות הנהגה גבוהות ועשייתו החברתית מלווה תמיד בחיוך גדול.

אלינור ג'אנשוילי – בת 23, משרתת באגף כח אדם בצה"ל וסטודנטית למשפטים שנה רביעית. כבר שנים רבות שאלינור מתנדבת בפרויקטים חברתיים, ובמרכזם סיוע בחלוקת מזון ועזרה למשפחות נזקקות.

השארת תגובה