בית שמש: לא שורפים בל"ג בעומר

לקראת ל"ג בעומר ארגון עזרת אחים מחלק חינם גלאי עשן בדירות מגורים בעיר • המיזם מוקדש לע"נ הילד יהודה אפלבוים ז"ל שנדרס לפני מספר חודשים בדרכו לתלמוד התורה

בית שמש
בית שמש
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בסימן "לא שורפים את ל"ג בעומר", יצא השבוע ארגון 'עזרת אחים' בעיר יחד עם 'קרן יוסף', במבצע לזהירות באש.

ארגון עזרת אחים הפועל בעיר בכל ימות השנה והפך את העיר לבירה של חסד, נטל על עצמו יוזמה מיוחדת לביעור השריפות, במסגרתו יחלק ויתקין חינם גלאי עשן בדירות מגורים בעיר. יוזמה זו מוקדשת לע"נ הילד הטהור יהודה אפלבוים ז"ל, שנדרס לפני מספר חודשים בדרכו לתלמוד התורה.

בין פעילויות הארגון, פועלים מרפאת חירום בשכונות העיר כולל שבתות וחגים. כמו כן הארגון מפעיל אמבולנס שבת המופעל על ידי נוכרי, ומעניק שירות היסעים לבתי חולים. בנוסף, הארגון מטפל בכוויות.

מדי שנה, הארגון יוצא בקמפיין לקראת ל"ג בעומר, בו מעוררים את ההורים והילדים להימנע ממדורות עצים מסוכנות. כמו כן, מחדדים את הצורך בזהירות מאש ומלמדים את דרכי הטיפול במקרה דליקה וכוויה, חלילה. כשבקמפיין משתתפים עמותת קרן יוסף וקופת חולים מאוחדת.

"גלאי העשן", אומרים בארגון, "הם הכלי הראשוני להתרעה בעת דליקה בדירה. הצפצוף הרם שישמיע המכשיר, יזעיק את כל מי שבסביבה, כדי שיכבה את הלהבות וימלט את נפשותיהם של מי שעלולים להיות חלילה לכודים בדירה".

מזה שנים, שבעמותת קרן יוסף להצלת חיים, מוכרים אביזרי בטיחות שונים לציבור הרחב, ללא רווח, במחירי עלות. כמו כן העמותה מנהלת קמפיינים ומבצעי הסברה בקרב הנוער ומבוגרים בכל הקשור לבטיחות בבית ובחוץ. גב' ג'ינה קירש, יו"ר קרן יוסף, מסבירה כי הארגון שואף לכך שבכל בית בעיר יותקנו גלאי עשן. "אלפי גלאים כבר נמכרו אבל זה לא מספיק, עוד לא הגענו לכולם", אומרים בעמותה. "על מנת לעודד את התושבים, שאחרת לא היו מתקינים מכשיר מציל חיים חיוני זה, אנחנו שמחים לעוד פרויקט חשוב ואדיר עם 'עזרת אחים' והפעם לחלוקה והתקנה חינם של גלאי עשן לתקופה מוגבלת".

השארת תגובה