מתקרב? יהב ישפץ גינה לחרדים

לאחר אישור רשות הרישוי המקומי: גן התאנים ישופץ בעלות של כ4 מיליון ש"ח לטובת ילדי הציבור החרדי בשכונת הדר

גן התאנים (צילום: מועצת הדר הכרמל) גן התאנים (צילום: מועצת הדר הכרמל)
גן התאנים (צילום: מועצת הדר הכרמל) גן התאנים (צילום: מועצת הדר הכרמל)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בשורה משמחת לילדי חיפה – ביוזמת ראש העיר חיפה יונה יהב ואריה בליטנטל יחד עם מנכ"ל העירייה גדי מרגלית תחל עיריית חיפה בשבועות הקרובים בשיפוץ כולל של גינת התאנים הממוקם בין רחוב ציפורה זייד לרחוב מיימוני בסמוך לבריכת הפועל. וזאת בהשקעה חסרת תקדים של כ4 מיליון שקל .

כידוע בשנים האחרונות שכונת הדר מושכת אליה ציבור זוגות צעירים חרדיים ובשל היותה שכונה צפופה ובשל הקושי לאתר שטחים ציבוריים פתוחים נאלצו עד עתה ילדי השכונה להסתפק בגינות הישנות מה שהקשה מאד על ילדי השכונה. בעקבות כך אריה בליטנטל חבר הנהלת העירייה הגה תוכנית כוללת של שיפוץ והשמשת גנים ופינות משחק והתאמתם לשימוש ילדי הציבור החרדי.

כחלק מהמדיניות שמובילים בעירית חיפה טרום שיפוץ גינות ציבוריות בוצע שיתוף ציבור עם תושבי השכונה, כאשר כל דרישות הציבור יתממשו וישולבו בתוכניות המעודכנות. חלק מהמתקנים יונגשו לבעלי מוגבלויות. יצוין, כי שיפוץ גן התאנים הינו חלק מתוכנית כוללת של העירייה להשקעה בגני משחקים בהדר ומדובר באחד הגנים הציבוריים היקרים ביותר שיבנו בעיר חיפה בהשקעה של עיריית חיפה.

בשבועות האחרונים אושרו התוכניות על ידי רשות הרישוי המקומית של עיריית חיפה, שבה חברים מהנדס העיר אריאל וטרמן ומ"מ ראש העיר הגב' חדווה אלמוג המכהנת כמחזיקת תיק מנהל הנדסה העירוני, הוועדה אישרה את בקשתה של העירייה לאישור היתר בנייה לעבודות השדרוג המתוכננות בגן. במסגרת העבודות השיפוץ ושדרוג הגן שאושרו יתווספו מתקנים ופינות ישיבה, חידוש שבילים וטיפוח צמחייה, שיפוץ הוליסטי של כל מרחב הגן המשתרע על מאות מטרים רבועים, והקמת שירותים ציבוריים.

אריה בליטנטל: "נושא הגינות הציבוריות ומגרשי המשחקים לילדי חיפה מדיר שינה מעיני כבר כמה שנים, מדובר באחת הבעיות המורכבות עבור ילדי הציבור החרדי שמגיע להם לשחק ולהשתובב כמו כל הילדים. אך, לצערי טיפוגרפיה של שכונת הדר מותירה אותנו עם חוסר שטחים ציבוריים פתוחים. שיפוץ גן התאנים בהחלט יביא רווחה לילדי השכונה ובס"ד נמשיך לשקוד על פתרונות נוספים".

ראש העיר יונה יהב ציין כי "אני שמח להיות איש בשורה עבור הילדים וההורים בשכונת הדר שבקרוב ייהנו מגן התאנים משודרג ומשופץ. מדובר בגינת ענק בשטח של מאות מטרים רבועים, לא נחסוך בשום מאמץ וכסף כדי לאפשר לילדי הציבור החרדי ליהנות מהטוב ביותר."

תגובה אחת
  1. איזה שקרן!!
    זו היתה הצעה לסדר של אלפר שאושרה כבר לפני שנה

השארת תגובה