עוד פורש משס לראשות 'יחד'

סוער בפוליטיקה התל-אביבית: חבר המועצה לשעבר בני בביוף יעמוד בראש רשימת 'יחד' • ה'בלוק' המשותף לכל הסיעות הדתיות, מתפורר וב'אגודה' חוששים לגורלם • זקן חברי המועצה מ'הבית היהודי' מפנה את מקומו

בני בביוף בני בביוף
בני בביוף בני בביוף
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחרי שנים בהן הפוליטיקה הדתית-חרדית בעיר ללא הפסקה, ידעה שקט והרמוניה, הופכת הזירה התל אביבית לגועשת ורועשת מאי פעם. בעוד סיעת ש"ס מתעקשת על ריצה נפרדת ופירוק ה'בלוק' המשותף, סיעת 'יחד' נכנסת לתמונה ותריץ רשימה בראשה יעמוד חבר מועצת העיר לשעבר, נציג העדה הבוכרית ופעיל השכונות, בני בביוף.

בבחירות האחרונות, התאחדו כל גווני הציבור הדתי, החרדי, חב"ד ותנועות התשובה, לכדי רשימה אחת, שזכתה לשלשה מנדטים, נציג לכל מפלגה; נתן אלנתן – ש"ס, נפתלי לוברט – אגודת ישראל, ושמואל גפן – 'הבית היהודי'.

בעקבות מלחמות פנימיות ועל רקע נאמנותו ליו"ר ש"ס הקודם, אלי ישי, הודיע בביוף, אז חבר מועצה מטעם סיעת ש"ס, על ריצה ברשימה נפרדת. לבסוף, לא הצליח בביוף להכניס נציג, אך הביא להישג מרשים של כ-3,000 קולות.

לפני מספר חודשים, נקרא בביוף לפגישה במשרדי 'דגל התורה', שם ישב לפגישה ממושכת עם ח"כ יעקב אשר. השניים בחנו אפשרות להציבו כמועמד התנועה, אך הדברים לא הבשילו. "הם כנראה חשבו שזה יביא להם עוד מצביעים בארצי, שזה טוב להראות שיש להם נציג בתל אביב", מעריך בביוף.

בימים האחרונים, נענה בביוף לפניות תנועת 'יחד' בראשות אלי ישי, והוא צפוי לעמוד בראש הרשימה. הרשימה צפויה לזכות בקולות רבים בעיקר משכונות דרום העיר.

בשיחה עם 'קו עיתונות', מאשר בביוף את הפרטים, ואומר: "אנחנו מגבשים את הרשימה ובקרוב יהיו חיבורים והפתעות רבות". לדבריו, "חצי מקולות ש"ס זה אנחנו, פעם שעברה הם זלזלו בנו, אמרו שאנחנו לא שווים יותר מ-300-400 קולות, ואז קיבלנו אלפי קולות. אם זה לא היה סמוך לפטירת הרב עובדיה ואם הם לא היו הולכים יחד עם 'אגודה' והמפד"ל, הם לא היו מקבלים אפילו מנדט".

בביוף מחמיא לראש העיר רון חולדאי, ששומר עמו על יחסים חמים, והוא מצפה לשבת עמו בקואליציה העירונית. "אנחנו מדברים פעם בכמה חודשים, ייאמר לזכותו שהוא שומר על קשר, מתקשר להתעניין, לאחל מזל טוב בימי הולדת, גם כשאני לא חבר מועצה".

ובתוך כך, החלטתה של סיעת ש"ס לרוץ בבחירות הקרובות ברשימה נפרדת, מכניסה את יתר הסיעות הדתיות בעיר לתזזית. עבור 'הבית היהודי' ו'אגודת ישראל', ריצה נפרדת היא סיכון לא קטן, שהם ינסו לא לקחת על עצמן.

ביו יתר הגישושים, בוחנים גורמים לא רשמיים ב'אגודת ישראל' אפשרות לחבור למפלגת 'יחד', אך כלל לא ברור אם המהלך יצא לפועל, מה גם שהוא צריך את אישור ראשי המפלגות, שעלולים בהסכם פנימי למנוע חבירות מהסוג הזה.

סיעת 'הבית היהודי' חוותה השבוע מיני-דרמה משל עצמה, זאת לאחר שחבר המועצה מטעמה, שמואל גפן, המכהן בתפקיד מזה שלשה עשורים, הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים. ביום שני, התכנסו אנשי הסניף המקומי ובחרו בחיים גורן כנציגם הבא. גורן שימש חבר מועצה משך חצי קדנציה, מטעם סיעת 'דרום תל אביב'.

5 תגובות
  1. תותח הבביוף הזה .

  2. ואלללה .. ממש מפחיד פחחחח

  3. בהצלחה~
    אכן בחירה נכונה.

  4. בשעה טובה והרבה הצלחה
    ה' יהיה עמכם

  5. בני אין לך סיכוי נגד נתן הוא עבד מאוד חזק במהלך הקדציה, בלי להעליב אני בחרתי בך בבחירות שעברו, אבל אני הפעם מצביע לנתן ואני לא יבגוד במרן…

השארת תגובה