אריה מסתבך בראשל"צ: רשימה דתית חדשה

התגבשה תשתית ראייתית נגד יו"ר ש"ס ראשון לציון, הרב אריה כהן, בחשד למרמה בהיקף מאות אלפי שקלים • בעוד כהן מסתבך משפטית ומדשדש פוליטית, רשימה דתית-חרדית חדשה צוברת תאוצה

מלכיאלי בראשון לציון, צילום יעקב כהן (8)
מלכיאלי בראשון לציון, צילום יעקב כהן (8)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הולך ומסתבך: המשטרה הודיעה השבוע על גיבוש תשתית ראייתית נגד יו"ר ש"ס בראשון לציון, סגן ראש העיר הרב אריה כהן. בעוד כהן ילחם על חפותו ובטוח בצדקתו, סיעה דתית-חרדית חדשה שמוקמת בעיר, הולכת וצוברת תאוצה, ושואבת אליה קהילות וקהלים, כשהכוח המניע מאחוריה היא קהילת חב"ד.

על פי הודעה המשטרה, בתום חקירה ארוכה, נמצאה תשתית להעמדתו לדין של אריה כהן, בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות. על פי החשד, בהיותו יו"ר האגף לתרבות חרדית, אישר כהן הזמנות בסכומים גבוהים בהרבה מאלו ששולמו בפועל, כאשר היקף המרמה המיוחסת היא מאות אלפי שקלים.

באופן אירוני, מי שחולק עם כהן את המלצות המשטרה הוא חבר המועצה מאיר עקיבא, מי שנכנס כמספר שתיים של כהן אך נפרד ממנו מיד לאחר הבחירות בשל יריבות מרה. לעקיבא מיוחסים חשדות על חלקו בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הפרת אמונים וגניבה בידי עובד ציבור.

הודעת המשטרה היא עוד מהמורה בדרכו הפוליטית של כהן, שלא מצליח להמריא, לקראת הבחירות הבאות. כהן, הסובל מתדמית לא אהודה בעירו, מנסה לצרף 'גושים' נוספים שיתמכו במפלגתו. לאחר שהסתכסך עם מספר ה-2 שלו, מאיר עקיבא, מתכוון כהן לצרף אליו את חבר המועצה אוהד אוזן, נציג סיעת הירוקים ואיש דתי לאומי, בניסיון להרחיב את קהלי היעד של מפלגתו.

מנגד, מפלגה חדשה הולכת וצוברת תאוצה. מדובר במפלגה ששואבת את עיקר כוחה מקהילות חב"ד בעיר, אך פועלת להפוך אותה לרשימה ניטראלית, רעננה וכלל-ישראלית. מי שיעמוד בראש הרשימה הוא שמואל ג'מיל, יו"ר ש"ס לשעבר שהודח על ידי דרעי וכהן, שהתמודד בבחירות הקודמות ברשימה עצמאית, הביא כ-1,700 קולות, אך לא נכנס למועצה.

במקום השני ברשימה יעמוד שרון גושן, עו"ד צעיר ונמרץ ואיש חסידות חב"ד, שבשיחה עם 'קו עיתונות' נשמע אופטימי ביחס לפוטנציאל הטמון במפלגה החדשה. "בנינו במהלך ארוך ובמשך מספר חודשים רשימה רעננה ומאחדת, השקענו כספים, הקמנו מטה חרדי, מטה ציבור חילוני, אנחנו במגעים נוספים ויהיו עוד הפתעות ותמיכת רבנים. רבים רואים בנו אלטרנטיבה הגונה ובשורה מבטיחה".

בחלל אוויר ראשון לציון הופרחו בחודשים האחרונים יוזמות רבות לאיחוד בין כלל הסיעות הדתיות-חרדיות ולהביא לריצה משותפת, אך כפי שהדברים נראים כעת, המשקעים ויחסי האיבה בין אישים שונים, יגברו על הרצון הטוב.

גושן מצידו מאחל ליו"ר ש"ס המקומית שיצא זך כשלג מחקירות המשטרה ומחמיא לזכויותיו הרבות בעיר, אך לא מסתיר את הבעיה הפוליטית. "בסקרים שערכנו בעיר גילינו שהמחסום העיקרי היה חיבור למפלגה עם קונוטציה "חרדית", ועם אריה כהן שמושך אש בקרב ציבורים רבים, בפרט מסורתיים וחילונים. נצא לדרך חדשה ונביא בשורה ליהדות בראשון לציון".

השארת תגובה