אלי כהן: "רק אני מכריז בשמי"

נשיא מועצת חכמי התורה הודיע על תמיכה באבוטבול • במקביל, אלי כהן מפריך את השמועות בדבר החלטתו לגבי ריצה לראשות העיר: "רק אני מכריז בשמי"

1395797_247822798705034_1102508755_n
1395797_247822798705034_1102508755_n
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

'אחרי פסח' הגיע ואתו ההסתערות של 'דגל התורה' על בית שמש. מיד בשבוע שלאחר הפסח החלו לצוץ דיווחים על החלטות משמעותיות בנוגע להחלטת הועדה המוניציפאלית של המפלגה, לגבי הריצה לראשות העיר, אך ב'דגל התורה' מיהרו להכחיש את הדיווחים ואמרו, כי "כל החלטה שתתקבל תפורסם באופן מוסמך ע"י המפלגה".

בערבו של יום ראשון השבוע, עלו ח"כי דגל יחד עם רבני הוועדה, הגר"נ זוכובסקי והגר"י אפרתי, אל מעונו של מרן ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטיין להביא בפניו את הנתונים לקראת הכרעה. כפי שנחשף ב'קו עיתונות', בקרב ח"כי ורבני התנועה התגבשה המלצה פה אחד לרוץ לראשות העיר בית שמש.

ל'קו עיתונות' נודע כי גדולי ישראל צפויים לקבל החלטה סופית, כולל באשר לזהות המועמד שיתמודד מטעם הסיעה, כבר בשבועות הקרובים.

במקביל, באותו ערב שוגר מכתב חריף לח"כי דגל ולמנהל המחלקה המוניציפלית, שנחתם בתואר אנונימי של 'נציגי וגבאי הקהילות הקדושות בבית שמש'. במכתב שדלף מלשכות הח"כים לכלי התקשורת השונים, הועלו טענות נגד התנהלות הוועדה והמפלגה לגבי ההחלטה בדבר הריצה לראשות העיר, כשאחת הטענות העיקריות היא העובדה שנציגי הוועדה לא התייעצו ושמעו את דעתם של רבני העיר. בנוסף, הועלו טענות נוספות על התחייבויות מפוקפקות בחיזור אחרי המפלגות החילוניות, במקרה ו'דגל' תקבל החלטה לרוץ נגד אבוטבול.

בתוך כך, אמש פורסם מכתב תמיכה של מרן נשיא מועצת חכמי התורה הגר"ש כהן, בו הוא נותן את תמיכתו בראש העיר משה אבוטבול לקדנציה שלישית וקורא להתלכד ולהתאחד סביבו. במכתב כתב הגר"ש: "אל להם לבני התורה ויראי ד' להיגרר למחלוקות אשר בגינם עלולים חלילה לאבד את הנהגת העיר, באופן שייגרם חורבן נורא ליהדות החרדית וכידוע בעניין זה שהרבה גופי תורה תלויים בזה וח"ו שלא תתבע תורה את עלבונה רח"ל".

אך על אף החששות שעולים, כי במידה וירוצו שני מועמדים חרדים, ינצל אלי כהן – מי שהתמודד בפעם שעברה לראשות העיר – את הקרע החרדי וירוץ שוב, מפריך האחרון את הדברים. בשיחה עם 'קו עיתונות' אומר כהן, כי "רק אני מכריז בשמי". כהן מתייחס לקשריו עם הסיעות החרדיות ומוסיף: "אני שמח על השינוי שחל בקרב הקהילה החרדית וראשיה, אשר פונים אלי ורוצים להיות שותפים. זה בהחלט סימן חיובי לעתיד בית שמש".

השארת תגובה