הכירו: זאת התפילה לתומכי רפואה

תפילה מיוחדת לעוסקים והמסייעים לרופאים ולצוותי הרפואה בהצלת חיים ובטיפול רפואי

אסף הרופא
אסף הרופא

תפילה מיוחדת לעוסקים ברפואה יוחסה לרמב"ם שהיה רופא. התפילה נותנת מענה ליהודי המבקש תפילה מאת הבורא, שעסקו במלאכת הרפואה יהיה על הצד הטוב ביותר.

אולם לצד הרופא יש מעטפת שלמה של אנשים העוזרים ומסייעים, וגם הם רוצים לקבל כלי ביטוי ייחודי, להתפלל ולבקש מאת הקב"ה, שלא תצא תקלה מתחת ידם.

יניב פוגל סגן מנהל אדמיניסטרטיבי במרכז הרפואי 'שמיר קמפוס אסף הרופא, חיבר לאחר שקיבל את ברכת הדרך והתייעץ עם רבנים ומורי הוראה מובהקים, תפילה מיוחדת עבור תומכי רפואה.

"אחרי שראיתי שיש תפילה לרופא ותפילה לאחות חיפשתי תפילה שתתחבר לתפקיד ולמקצוע שלי ומשלא מצאתי חיברתי את התפילה לתומכי הרפואה .

מצאתי את עצמי מקבל החלטות ומנהל יחידות נותנות שירות לחולה ושתמיד קיים חשש שבמידה ומתקבלת  החלטה לא נכונה או מתבצעת טעות יכול להיגרם לחולה או לבן המשפחה נזק וסבל רב במקום שאמור לתת לו רפואה ונחמה.

אחרי שהתייעצתי עם מספר רבנים חיברתי את הנוסח מתוך רצון אמיתי  לבקש בקשה מהקדוש ברוך הוא שיסייע לנו לעשות את תפקידנו נאמנה, לסייע למטופל ובני משפחתו. וימנע טעות מתחת ידינו"

נוסח התפילה: א-ל עליון רחום וחנון , מודה אני לפניך על שזיכיתני להיות כלי לשליחותך ולעסוק בעולם הרפואה , לסייע להביא רפואה  לחולים ולהקל על סבלם.

יהי רצון מלפניך ד' אלוקי ואלוקי אבותיי אנא דאג , שתמיד מצוקת החולה , המטופל ובני משפחתו תהיה לנגד עיני, ושאדע לעשות את המעשה הנכון על מנת להקל על סבלו וסבל בני משפחתו. שאחליט החלטות נכונות וטובות ואראה שהן מיושמות הלכה למעשה. בעבודתי הקדושה, אני מבקש ממך שאוכל לתת שירות איכותי לחולים ולסייע ככל שניתן להם ולבני משפחותיהם.

שאהיה רגיש לצרכי הזולת ואפעל בסבלנות, במקצועיות ובנחישות להוסיף שמחה במקומות שיש בהם צער וכאב. תן בידי את היכולת להשתמש נכונה במשאבים הקיימים כך שאוכל להרבות מזור במקום שקיים בו חולי.

יהי רצון לפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שלא תצא תקלה תחת ידי, במעשה, בהחלטה או בכל דבר שהוא לעולם, ואשפיע שפע טוב וברכה בכל מעשי ידי.

אנא ד' חזקני נא ותן בי כוח שאוכל להמשיך ולסייע ליצירי כפיך באהבה.

השארת תגובה