מכה לראש העיר: היועץ עוזב

יונה יהב ומשה כחלון
יונה יהב ומשה כחלון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

קריית גת

שחקן חדש והחרדים בלבטים

שי זולדן, חבר מועצה ואופוזיציונר בולט, הודיע השבוע על התמודדותו לראשות העיר. זולדן עשוי להפוך למועמד חזק מול ראש העיר המכהן אבירם דהרי, המתמודד לקדנציה רביעית.

"מתוך אהבה גדולה לעיר הזאת, על רחובותיה ואנשיה, על עברה ועתידה, מתוך אמונה גדולה בצדקת הדרך ומתוך תפיסת עולם סדורה על הדרך בה יחד נהפוך את קריית גת – לטובה יותר, אנחנו יוצאים מכאן למסע משותף", כתב זולדן בהודעה החגיגית.

משפחת זולדן מחזיקה בקשרים חמים עם חסידות קרעטשניף המקומית, ואביו נמנה על המתפללים הקבועים בבית המדרש של החסידות. זולדן ינסה למנף את היכרותו לתמיכה חרדית במועמדותו.

ברשימת המתמודדים לראשות העיר נמצאים ראש העיר דהרי, חבר המועצה יקיר שינדלר, חבר המועצה חיים אברג'ל והפעילים החברתיים עופר ביליה, בני חסון ואבי טל.

יצוין כי הדעות בציבור החרדי חלוקות ביחס לראש העיר הנוכחי. לעומת שיתוף פעולה פורה עם קהילות בעלזא, סלונים, באיאן וחב"ד, הרי שיחסי דהרי עם חסידות גור ומפלגת ש"ס נמצאים במתח מתמיד.

אור יהודה

נציג ש"ס לוטש עיניים

האם נציג ש"ס יכבוש את ראשות עיריית אור יהודה? – לאור מתיחות בין יו"ר ש"ס המקומית וסגן ראש העיר עוזי אהרן לראש העיר ליאת שוחט, שוקל אהרן להתמודד לראשות. יצוין כי בבחירות הקודמות, הכריז אהרן על ריצתו אך חזר מכוונתו ברגע האחרון.

סיעת ש"ס באור יהודה מחזיקה בשלשה חברי מועצה מתוך 15. היא חברה בקואליציית ראש העיר שוחט, אך למרות זאת, מתחים תמידיים מעיבים על היחסים ההדדיים.

מנגד, תנועת 'דגל התורה' – שלא מחזיקה כל נציג בעירייה אך טוענת למאות קולות הנמנים על שורותיה – משתפת פעולה באופן הדוק עם שוחט, ואף מתגאה בכך שתמיכתה, היא זו שהושיבה את שוחט על כס הראשות.

חיפה

יהב ואבוחצירא מציגים: ריצ'רץ'

יהב מתחזק: הסכם האיחוד בין מפלגת ראש העיר לבין מפלגת 'יש עתיד – צעירי העיר' עומד לקראת סגירה. על פי דיווחים שלא קיבלו אישור רשמי, הרשימה החדשה תהיה 'ריצ'רץ" בין הסיעות, כאשר המקומות הראשון, שלישי, חמישי ושביעי, ישוריינו לנציגי יהב, ואילו המקומות השני, רביעי, שישי ושמיני, יישמרו לאנשי אבוחצירא.

שי אבוחצירא נהנה מתמיכה רבה בעיר, ועד לפני תקופה, התלבט ממושכות האם לרוץ בעצמו לראשות. לבסוף, העדיף אבוחצירא את הדרך הבטוחה, במסגרתה ישתף פעולה עם ראש העיר בקדנציה הנוכחית, לקראת הפיכתו למועמד מבטיח בבחירות הבאות.

בית שמש

מסעות אבוטבול והחסידים

בזמן שב'דגל התורה' עדיין מתלבטים וב'שלומי אמונים' יושבים על הגדר, ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול ממשיך לבצר את התמיכה במועמדותו לראשות העיר, בעיקר בקרב הקהילות החסידיות. השבוע, קיבל אבוטבול את תמיכתו של הגאון רבי יואל דוד שפיגל, רב קהילות החסידים ברמב"ש ב' וראש מוסדות הכלל-חסידי 'נצח ישראל' בשכונה.

"בית שמש היא עיר מורכבת ביותר, יש בה הרבה קהילות והרבה דעות, ולכן צריך ראש עיר שיכול ללכת בין הטיפות ולהבין לרוחה של כל קהילה, ואת זה עשה בחן ובשכל טוב ראש העיר הרב משה אבוטבול, הוא פעל לחבר בין הקהילות, להבין את הצרכים של כל חוג ושל כל עדה", דברי הרב.

אשדוד

היועץ המבטיח עוזב

דווקא בימים קריטיים בהם מנהל ראש עיריית אשדוד מערכה על חייו הפוליטיים ועל בחירתו המחודשת לראשות, לשכתו חווה מיני-טלטלה, לאחר שיועצו הקרוב הודיע על סיום תפקידו, כך דווח ב'כאן דרום אשדוד'.

נאור ביטון, שמזה שנתיים נמצא קרוב לאוזנו של ראש העיר, הודיע על עזיבתו את התפקיד, לטובת "תפקיד בכיר בעולם הפרו-ישראלי". ביטון, 31, נכנס השנה לרשימת הצעירים המבטיחים של 'כלכליסט', בזכות פעילותו החברתית שבלטה במחאה של שנת 2011.

השארת תגובה