דאגה ב"בית יעקב": בית ספר חדש בלב השכונה החרדית

בשבועות האחרונים הוכרז על פתיחת ההרשמה לבית הספר החדש לבנות "בנות עץ חיים" שיפתח את שעריו בשנה"ל הקרובה • מסתמן: ביה"ס ייבנה על המגרש השוכן בין "תיכון בית יעקב" לסניף "יש בשכונה"

מבנה בית ספר ברחובות
מבנה בית ספר ברחובות
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

בשבועות האחרונים פורסמו בעיתונות המקומית מודעות המבשרות על פתיחת ההרשמה לבית הספר החדש לבנות, "בנות עץ חיים", שיהווה נדבך נוסף לשרשרת הפעילויות של מוסדותיו של הרב דוד שטיין ובראשם התלמוד תורה הוותיק "עץ חיים" בקרית משה.

אלא שבעוד פתיחת בית הספר החדש לכשעצמו עוררה תחושת אי נוחות בקרב אוכלוסיית בני התורה בעיר ובראשם הנהלת "בית יעקב" שע"י החינוך העצמאי, בעיקר בשל אופיו הצפוי שלטענת רבים, נוטה לכיוון פשרני ופתוח מדי, הרי שהעובדה כי ההקצאה שיועדה לצורך הקמת המבנה, שוכן במרחק הליכה מבית הספר הוותיק, במגרש השוכן ברחוב סירני, בתפר שבין "תיכון" בית יעקב למרכז הקניות "יש בשכונה", המהווה לב לבה של השכונה החרדית, כאשר הצעד מעורר חשש כבד ודאגה רבה לצד ביקורת קשה בקרב הנהלת "בית יעקב".

בשבועות האחרונים אף טרח "החינוך העצמאי" לפרסם מודעה באחד המקומונים ובו רשימת בתי הספר ברחובות החוסים תחת הרשת כאשר במודעה אף נרמז, כי כל מסגרת אחרת "עומדת בניגוד לחינוך רבותינו".

האכזבה והתסכול ב"בית יעקב" נובעים מהעובדה, כי רק בימים אלו הסתיים פרויקט הרחבת ושיפוץ בית הספר שסבל במשך שנים מצפיפות איומה ומתנאים משוועים אשר מנעו מההנהלה לקלוט אל שורותיה תלמידות נוספות. במסגרת השיפוצים הורחבו כיתות הלימוד הקיימות ואף נוספו חדשות, כאשר הבנין עצמו אף שונה  לבלי היכר בחזותו וזאת הודות לראש העיר שהבין את המצב והרים את הכפפה. אלא שהקמת בית ספר חדש בתזמון הנוכחי ועוד בקרבת מקום, מהווה מבחינת "בית יעקב" עצם בגרון.

יצוין, כי בתלמוד תורה הוותיק "עץ חיים" המתנהל תחת שרביטו של המנהל הנמרץ הרב שלמה גרינבוים, מתחנכים תלמידים מכלל הקהילות בעיר והנו מוכר כאחד מתלמודי התורה הנחשבים כאשר רק בשנתיים האחרונות כמעט והוכפלו מספר תלמידיו.

כעת לאור ביקוש מצד ההורים, נעתר נשיא המוסדות הרב שטיין לפתיחת גם בית ספר לבנות, כאשר בברכתם ובעידודם של רבני העיר, נערך לפני שבועות אחדים "כינוס היסוד" לבית הספר החדש, שייקרא כאמור "בנות עץ חיים". כאשר בכינוס עצמו השתתפו אף נציגי אגף החינוך בעירייה.

לטענת הורים שילדיהם לומדים ב"בית יעקב", הרי שאל המגרש שהוקצה להרב שטיין, לטשו עיניים קהילות רבות בעיר החסרות מבני קבע או כאלו הנמצאים בסימן התרחבות, כמו קהילת "דורשי ה'" בנשיאות הגר"נ וינפלד אלא שדווקא בית הספר השנוי במחלוקת הוא שזכה מההפקר.

ל'השבוע ברחובות' נודע, כי בפגישתו עם הרב שטיין הבטיח ראש העיר, כי כתשובת משקל למרחק הגיאוגרפי מהריכוז החרדי של הת"ת לבנים, ייעשה מאמץ להקצות קרקע מתאימה עבור בית הספר החדש, בלב השכונה החרדית ובכך לחסוך מהתלמידות ומהוריהם את מסע התלאות שעוברים בכל בוקר ילדי הת"ת הנאלצים לכתת רגליהם למקום הלימוד באמצעות רכב ההסעות או התחבורה הציבורית.

השארת תגובה