"שומרי הדרך": מאות תלונות במשטרה

מיזם "שומרי הדרך" לבטיחות בדרכים שהושק ברחובות לפני שבועות אחדים, רשם עד כה מאות דיווחים על עבירות תנועה שהועברו על ידי כ-133 מתנדבי המיזם

ניידת משטרה, אילוסטרציה
ניידת משטרה, אילוסטרציה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לפני שבועות אחדים הושק ברחובות מיזם חדש שנועד להגביר את הביטחון בכבישים וזאת באמצעות מתנדבים שעל רכבם מותקנת מצלמה ייחודית המתעדת עבירות תנועה שבוצעו על ידי נהגים, כאשר באמצעות אפליקציה ייעודית מועבר התיעוד למשטרת התנועה.

עד כה נרשמו למיזם שהושק על ידי עיריית רחובות, מחלקת הבטיחות באגף החירום, בטחון ובטיחות, כ- 133 נהגים שהעבירו עד כה מאות דיווחים על עבירות תנועה של נהגים שתועדו באמצעות המצלמה שהותקנה ברכבם.

בכנס שנערך לפני כחודש וחצי הושק המיזם ברחובות ונערכו כנסי הסברה אודות השימוש באפליקציה אשר מאפשרת לדווח על נהגים במכוניות בכביש שמבצעים עבירות תנועה ומסכנים את סביבתם.

הדיווחים נשלחים הישר למרכז הבקרה והסינון ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים. במקרה של עבירה מסכנת חיים, לאחר בדיקה מקצועית, המאששת כי אכן ניתן לזהות בבירור את העבירה ואת מספר הרישוי של הרכב שביצע את העבירה, הסרטון מועבר לטיפול אגף התנועה במשטרת ישראל.

אייל לוי, מנהל המטה העירוני לשמירה על בטיחות בדרכים מסר, כי "רחובות נחשבת לאחת הערים הבטוחות בכבישים, ואנו משקיעים כל מאמץ לשמור על כך, ולהפחית ככל שניתן את הסיכון לכל מי שנוהג או הולך רגל ברחובותינו. אחת הדרכים לכך היא מיזם "שומרי הדרך" אשר באמצעותו מדווחים מתנדבים אזרחים על עבירות תנועה, ולאחר בדיקה במרכז הבקרה של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים- הדיווח נשלח למשטרת ישראל לביצוע אכיפה"

בכנס נכחו מנהל המטה העירוני לבטיחות בדרכים אייל לוי, חבר מועצת העיר רונן אהרוני מחזיק תיק התחבורה, מרצי מיזם "שומרי הדרך", וכמובן עשרות משתתפים שבקשו להיות מתנדבים במיזם. הם מצטרפים לאלפי מתנדבים ברחבי הארץ שכבר מעלים דיווחים באפליקציה.

לאור הנתונים והיקף המתנדבים, רחובות נחשבת לאחת מהערים המובילות בהצטרפות לשומרי הדרך. מיזם זה הוא מיזם התנדבותי, של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בשיתוף אגף התנועה של משטרת ישראל ועמותת "נתיב בטוח".

המיזם, שהושק בישראל לפני כשנה, מאפשר לכל נהג להתנדב ולתעד עבירות תנועה בכבישים באמצעות אפליקציה ייעודית, כאשר תיעוד העבירות החמורות ומסכנות החיים יועבר לטיפול אגף התנועה במשטרת ישראל.

השארת תגובה