כתב אישום: נטש את כלבו

שר החקלאות ופיתוח הכפר, אורי אריאל: אפס סובלנות בפגיעה ברווחת בעלי החיים. שמירה על רווחת בעלי החיים הינה מצווה מן התורה, ואנו ממשיכים לפעול למען שמירה על רווחת בעלי חיים"

צילום: Fotolia
צילום: Fotolia
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

משרד החקלאות הגיש לבית משפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד תושב אשקלון בשנות ה-60 לחייו בגין נטישת כלבתו. מן החקירה עולה כי הכלבה גדלה בביתו של הנאשם מאז היותה גורה ובמשך למעלה משנה. אולם, כאשר היתה הכלבה בתקופת הייחום הוביל את כלבתו אל אזור התעשייה שבעיר, ושם נטש אותה עד שנמצאה על ידי עוברת אורח, אשר לקחה אותה לעמותה המטפלת בבעלי חיים. לאחר מתן טיפול רפואי  ועיקור, נמסרה הכלבה לאימוץ.

כתב אישום זה הוא רק חלק מפעילות משרד החקלאות לאכיפת חוק צער בעלי חיים, ובפרט הטיפול בתופעה של נטישת בעלי חיים המהווה עבירה לפי החוק שהעונש המירבי בצידה הוא עד שנה מאסר  או קנס בסך 75,300 ₪.

תופעת הכלבים המשוטטים וחסרי הבית משפיעה הן על בריאות הציבור והן על בריאות בעלי החיים ורווחתם. כלבים משוטטים מועברים לכלביות עירוניות אשר אינם מתאימים לשהות ארוכת טווח. במקביל, הרשויות המקומיות והעמותות הפועלות למען בעלי החיים מעודדים אימוץ כלבים, אולם קצב התרבות הכלבים המהיר מקשה על קבלת מענה הולם לכלבים חסרי הבית בישראל.

משרד החקלאות קורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על מקרי חשד להתעללות בבעלי חיים או נטישת בעלי חיים על ידי בעליהם, למוקד המשרד, בטלפון: 9096*. המוקד פעיל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

השארת תגובה