אחדות ברחובות: זה לא מה שחשבתם

עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

כשהשסעים בין חלקי החברה בישראל גדולים, רבים רואים בקהילת קרעטשניף ברחובות, דוגמה ומופת לקהילה שמוכיחה כי אפשר לחיות אחרת.

הקהילה אינה כופה את אורחותיה על איש, והאמרה "הלוואי שכולם יהיו כמוכם" נשמעת תדיר מפי אזרחים שאינם חרדים.

איש הקהילה פנחס הומינר שימש כחבר מועצה ומחזיק הכספים בעירייה ופעל לטובת כל תושבי העיר בצורה סובלנית ושיוויונית, וכיום מתמודד לכהונה נוספת במועצה כאשר הוא מאגד מאחוריו תומכים מכל המגזרים בעיר. בין תומכיו ניתן לראות חרדים ודתיים לאומיים לצד ציבור חילוני, גם בדבר הזהות העדתית אין שוני. תומכים ספרדים ואשכנזים, תימנים ורוסיים.

בימים האחרונים הוקם המטה הכללי למען בחירתו של פנחס הומינר. בין הדמויות הבולטות ניתן למצוא במטה הכללי את ברונו גריסרו יו"ר ש.ר.מ פארם ובעל בית מרקחת הנשיא בעיר, יוסי בן ארויה, המשמש כמנהל האדמיניסטרטיבי בחברת הנדסה גדולה, עו"ד מקרקעין שלום וייס הנמנה על בני הציבור הדתי לאומי, ואיש העסקים יורי כהנוב, שהינו מיוצאי ברית המועצות.

ברונו גריסרו יו"ר ש.ר.מ פארם: "פנחס הומינר הינו איש עשיה עם קבלות מוכחות, ואין זה משנה מי הפונה אליו, והכול נעשה אצלו בהארת פנים מיוחדת".

עו"ד שלום וייס: "אני חושב שפנחס הומינר הוא האיש שמאחד בעיר בפועל בין כל המגזרים. העובדה שהוא בעל כיפה שחורה ובעל זקן, אינה אמורה להיות פקטור לשום דבר, ואנחנו צריכים לשפוט את האדם לפי מעשיו".

"כבר עשרים שנה מתגורר על יד השכונה בה חיה קהילת קרעטשניף וזוהי עוד דוגמה והוכחה לכך שציבור חילוני וחרדי יכול לחיות זה לצד זה מבלי שאף אחד יכפה את דעתו על הצד השני ותוך כיבוד הדדי", אומר יוסי בן ארויה אשר עד לפני מספר שנים היה חבר סניף מפלגת העבודה.

פנחס הומינר: "אני נרגש מהתמיכה האדירה שאני זוכה לה. החזון שלי הוא לחבר בין כל הציבור הרחובותי ואנו עושים זאת במעשים ולא במילים, ולכן אני שמח על תמיכתם של תושבים חילונים ודתיים, מזרחיים ואשכנזים אשר מביעים בי אמון".

תגובה אחת
  1. הוא סתם מפלג, לא כיבד את הרוטציה עם דגל לפני 2 קדנציות והקדנציה הזאת הוא קיבל סטירה בדמות אי כיבוד רוטציה מהבעת היהודי. הליטאים כבר למדו על בשרם, הבית היהודי יודעים טוב מה הוא עושה, עכשיו נשאר לחילונים ללמוד על בשרם. חחח

השארת תגובה