עשרות ילדים נפגעים מתרסיסי שלג

ארגון בטרם לבטיחות ילדים ומרכז השלטון המקומי קוראים לרשויות המקומיות: "לאסור מכירת תרסיסי שלג לילדים מתחת לגיל 14 ביום העצמאות"

ספריי שלג
ספריי שלג
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים והשלטון המקומי קוראים לרשויות המקומיות בארץ להקפיד על איסור שימוש בתרסיסי שלג לילדים מתחת לגיל 14 ולנקוט בצעדים משמעותיים למניעת היפגעויות הילדים.

מדי שנה, בחגיגות העצמאות למדינה, נפגעים עשרות ילדים ברחבי הארץ מהתזת תרסיסי השלג. ההיפגעות הנפוצה נובעת מהתזה באזור הפנים והעיניים.

למרכז רפואי קפלן הגיעו ביום העצמאות שעבר כ-50 ילדים עקב פגיעות מתרסיסי שלג, למחלקה לרפואה דחופה לילדים במרכז הרפואי וולפסון הגיעו 35 ילדים עם פגיעות קשות בעיניים כתוצאה מתרסיסי שלג. גם לאיכילוב הגיעו כ-35 ילדים משבט הצופים "אביב" בתל אביב לאחר שנפגעו בעיניהם מתרסיסי שלג.

במכתב משותף פנו אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים ושלמה דולברג, מנכ"ל מרכז השלטון המקומי לרשויות המקומיות, התריעו מפני ההיפגעות הנפוצה וקראו לאכיפת איסור השימוש של תרסיסי שלג לילדים מתחת לגיל 14. לפי תקן ת"י 742 העוסק באירוסולים, לרבות כאלו של תרסיסי שלג, אסור השימוש לילדים עד גיל 14.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "בחגיגות יום העצמאות, ילדים ובני נוער רבים נוהגים לרכוש את תרסיסי השלג. התזה ישירה של ספריי שלג לכיוון העיניים יכולה לגרום גירוי רב, אודם, כאב ושריטות בקרנית. המשמעות היא סבל שיכול להימשך שעות ואף ימים, ובמקרים מסוימים גם לגרום לזיהום ופגיעה קבועה בראייה. חשוב לשים לב כי חל איסור שימוש במוצרים אלו לילדים מתחת לגיל 14. אנו קוראים להורים לנהוג באחריות. יש לשוחח עם בני הנוער על כך שיש להקפיד על כללי הזהירות בשימוש במוצרים אלו ואף להדריכם לשימוש נכון וזהיר – להימנע מלכוון את פיית המכל לכיוון הראש, הפה והעיניים שלהם או של חבריהם למשחק. אנו מאחלים לכל הילדים וההורים בישראל יום עצמאות ושמח ובטוח".

השארת תגובה