השלוחים התכנסו: איך מביאים את המשיח?

כינוס השלוחים בישראל (3)
כינוס השלוחים בישראל (3)

ז"ך שנים אחרי השיחה הנוקבת של הרבי מליובאוויטש בכ"ח ניסן תנש"א, בה הטיל על קהל החסידים את האחריות להבאת המשיח, התכנסו שלוחי חב"ד מכל רחבי הארץ להתוועדות מיוחדת בכפר חב"ד, ודנו בשאלה החשובה: איך מחישים את ביאת הגואל?
הם בא מכל רחבי הארץ, לכפר חב"ד, במטרה אחת: איך עושים את כל מה שביכולתנו בכדי להחיש את ביאת המשיח.

ז"ך שנים אחרי השיחה הנוקבת והמעוררת בכ"ח ניסן תנש"א, בה הטיל כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל על קהל החסידים את האחריות להבאת המשיח, התכנסו שלוחי חב"ד להתוועדות מיוחדת במאהל האירועים בכפר חב"ד, שאורגנה על ידי הוועדה לענייני משיח וגאולה בצעירי אגודת חב"ד.

הרב משה גרוזמן, שזכה להיות נוכח במעמד הבלתי נשכח, בו נאמרה השיחה המטלטלת בחב"ד, הנחה את הערב בטוב טעם. במהלך דבריו העלה מזיכרונות מאותו מעמד בלתי נשכח ובימים שלאחר מכן. "באותה השיחה החל לפתע הרבי להגביה את קולו מרגע לרגע. כבחורים זה היה עבורנו דבר חדש, לא ראינו עד אז את הרבי במנגינה כזו ובסגנון כזה. מרגע לרגע הרבי הגביה את קולו יותר ויותר והסטנדר התנענע, ואז אמר הרבי את הדברים הנוקבים. בפנים של הרבי הביעו כאב גדול".

הרב גרוזמן הודה לשלוחים שבאו מרחוק ומקרוב. "עצם ההגעה לפה היא חלק מהעשייה למלא את קריאת הרבי, לקחת את החובה והאחריות שהוטלה על כתפנו על ידי הרבי".

ראשון הדוברים במעמד היה הרב נפתלי ליפסקר, העומד בראש ועדת הסניפים, ואשר חי את חיי השלוחים במעגל השנה. "צריך שלאנשים תעמוד על קצה הלשון השאלה: למה המשיח לא מגיע", אמר הרב ליפסקר, צריך להפוך את השאלה לרלוונטית, לשים את הנושא במרכז השיח, על הבמה, על השולחן".

הדובר הבא הרב השליח הרב חיים הבר מבאר שבע שהשיק סדרה מיוחדת של שיעורי גאולה ומשיח ודיבר על העבודה שהייתה מאחורי הקלעים. "לא יכול לעבור כ"ח ניסן בלי שכולנו נתעורר ונעשה שיעורים בסדרה זו של גאולה ומשיח, לגברים, לנשים, למעגל קרוב, למעגל רחוק, למשכילים, לעמך בית ישראל", ביקש הרב הבר.

את הנאום המרכזי נשא הרב נחמיה גרייזמן. היה זה נאום מרגש וסוחף, ששילב סיפור אישי עם סגירת מעגל בחודש האחרון ומסקנה אישית לחיים של כל חסיד: להתמיד בלימוד ענייני גאולה ומשיח מידי יום ביומו.

נאום מיוחד, נשא המשפיע החסידי הרב יוסף יצחק אופן, תחת הכותרת "רגעים ושיאים אצל הרבי בהתעוררות לגאולה". בנאום שילב סיפורים ורגעים אותם חווה במחיצת הרבי ועורר על לימוד ענייני גאולה ומשיח שזו הדרך להחיש את ביאת המשיח. לאחריו נשא דברים הרב נחום רבינוביץ שהציג את ספריו, כשהוא מתבל את דבריו בהתעוררות ללימוד שיחותיו הקדושות של הרבי.

את המעמד חתם פאנל "120 שניות – גאולה", בהנחיית הרב זושא וולף, במהלכו התבקשו הרב שמואל רסקין, הרב שניאור גלוכובסקי והרב שלום דובער וולף להשיב על תשובות שונות וקולעות בענייני גאולה ומשיח.

המעמד ננעל בתחושה מרוממת ומאחדת כשחיילי צבא השליחות חדורים במשימה העיקרית: הכנת העולם לקבלת פני משיח צדקנו בקרוב ממש.

השארת תגובה