צפו: האדמו"ר מרימינוב על קברי אבותיו

האדמו"ר מרימינוב במסע הקודש לקבר האדמו"ר זצוק"ל ברימינוב שבפולין

האדמו"ר מרימינוב יצא עם עשרות חסידים ואוהדים לפקוד את ציונו של הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זי"ע בנו של מייסד השלשלת הרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב, במקום ערך טיש הילולה לאחר מכן המשיך האדמו"ר למסע קברי צדיקים בפולין לציון הרה"ק מצאנז ביום ההילולא וציון הרה"ק רבי אלימלך מליזענסק.

ביום השנה ה- 105 של הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זי"ע, המריא בשעות הבוקר המוקדמות נכדו האדמו"ר להשתטח בתפילה על ציונו הקדוש יחד עם חסידיו ואוהדיו, להעתיר לישועת הכלל והפרט.

את המסע החל האדמו"ר יחד עם חסידיו בליזענסק בקברו המחודש של הרה"ק רבי אלימלך מליזענסק זיע"א הנמצא בתהליכי שיפוצים בעקבות השריפה שכילתה את מתחם הציון. במקום התפללו שחרית לאחר מכן ערך האדמו"ר לחיים טיש במקום.

משם המשיכו לעיירת דינוב האדמו"ר פקד את ציון הרה"ק בעל ה'בני יששכר' זי"ע,

שיאו של המסע היה בהגיעם לעיירת רימינוב שבפולין, לפני שנכנסו לציון בעל ההילולה הורה האדמו"ר לפקוד את קברי הקדמונים הטמונים בבית העלמין רבני עיירת רימינוב לפני בואו של הרה"ק רבי מנדל מרמינוב לכהן כרב העיר, לאחר מכן המשיך לאוהל הרה"ק רבי מנחם מנדל מרימינוב ומשם פנה לאוהל האדמו"רים הסמוך בו טמונים זה לצד זה הרה"ק רבי צבי הירש מרימינוב לצד בנו בעל ההילולה הרה"ק רבי יוסף מרימינוב זצוק"ל, שם החל באמירת כל ספר תהילים שנמשכה שעות עם תפילות ותחנונים. בסיום אמירת התהילים, נערך טיש הילולא במקום.

לאחר מכן החל הרה"צ לנגן ניגוני התעוררות המיוחסים לבעל ההילולא וכן את ניגון אהבה רבה של חצר סאטמר המיוחס לרה"ק מרימינוב.

את תפילת ערבית, התפללו בציון הרה"ק מצאנז בעיירה שינווה לרגל יום ההילולא.

לקראת סיום המסע, במלון בעיירה באבוב מסר האדמו"ר שיחת הכנה לקראת פתיחת הזמן לבחורים שהצטרפו לנסיעה. ומשם המשיכו לארה"ק.

השארת תגובה