באדיבות 'אל אקצה:' מסגד בכביש 6

בית תיפלה למוסלמים בכביש 6
בית תיפלה למוסלמים בכביש 6
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שוויון בין היהדות לאיסלאם? לאחר שהוקם בית כנסת בתחנת דלק אלונית שבכביש 6 לכיוון צפון, לאחרונה בתחנת דלק המקבילה לכיוון דרום הוצב 'בית תפילה לאסלאם', למשתמשי הדרך המוסלמים.

נקודה מעניינת הראויה לציון, היא העובדה שבפתיחתה, הוצב במקום שלט בו נכתב: "פתיחת בית תפילה לנוסע בכביש 6 שבתוך פלסטין", כאשר מי שמקדם את הבאים הוא ארגון בשם "אלאקצא".

לפני חמש שנים, בפעילות הרה"ג ר' דוד יצחק גרוסמן, הוקם בית כנסת הראשון בתחנת הריענון 'אלונית' שבאמצע כביש 6, בין מחלף בקה למחלף עירון.

בית הכנסת זה בו מתקיים מניינים רבים, פועל בהנהלתו של שליח חב"ד הרב שמואל רוזנברג ממגדל העמק, ופתוח לציבור 24 שעות ביממה.

במהלך השנים הוצת בית הכנסת פעמיים ככה"נ במכוון ע"י בני מיעוטים מהישובים הסמוכים. כשנה לאחר הקמתו מחמת הדליקה בית הכנסת נשרף כליל ושנה לאחר מכן נזק נגרם למעטפת המבנה. בשני המקרים, הדליקה הייתה בשבת, מה שמראה כי הדליקה נעשתה במכוון, כאשר המציתים ניצלו את ההזדמנות שאין איש במקום.

2 תגובות
  1. מיד להקים בית כנסת נוסף גם לכיוון דרום!
    הרב רוזנברג לטיפולך!

  2. אכן, בית תיפלה ולא בית תפילה. ומי עומד להוריד את השלט המתריס: "נפתח בית ץפילה לנוסע בכביש 6 בפלסטין" והדגש הוא על המילה פלסטין. בושה וחרפה להנהלת כביש מספר 6. מישהו חייב ליידע אותם ולהוריד את המילה הבזוייה והמבישה הלזו.

השארת תגובה