כך הפך אברך מחולון לטייקון אופנה

בכל קניון נחשב תמצאו חנות בבעלותו, הוא מחזיק באחד המותגים הצומחים בענף האופנה הישראלי, ועדיין, איש העסקים בצלאל בן שלום נותר אנונימי לחלוטין • בעקבות רכישת ענק, נחשף בן שלום לראשונה

רשת קיווי
רשת קיווי
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאחורי אחת העסקאות המשמעותיות בשוק באופנה הישראלי, עומד יהודי חרדי מחולון, שדבק שנים רבות באנונימיות שלו, למרות החזקתו בעשרות חנויות בכל הקניונים הנחשבים ובמותג אופנה משגשג. השבוע, ועל רקע השלמת עסקת רכישה ענקית, נחשף איש העסקים בצלאל בן שלום, בכתבה שפורסמה ב'כלכליסט'.

איש העסקים בצלאל בן שלום (50), תושב חולון ומגדל משפחה חרדית לתפארת, נכנס בצעירותו לעסקי האופנה, בדגש על אופנת ילדים. לאחר שנים בהן היה מייצר בעיקר לאחרים, החליט לפני שמונה שנים להפוך מסיטונאי לקמעונאי, מה שהוליד את רשת אופנת הילדים קיווי (KIWI), המונה כיום 84 סניפים.

על פי 'כלכליסט', 'קיווי' מעסיקה כיום כ־450 עובדים, מרביתם מוכרנים בחנויות. מטה החברה והמרכז הלוגיסטי שכולל כ־1,500 מ"ר, עברו בשנת 2008 מדרום תל אביב לחולון. בן שלום הסביר את המעבר בכך ש "החברה גדלה, וגם רציתי להיות קרוב לבית ולילדים".

האנונימיות של בן שלום עמדה בעוכריו וכמעט גרמה לו להפסיד את אחת העסקאות הגדולות. הכל החל בסדרת כישלונות של רשת 'הוניגמן קידס', שהביאה אותה להקפאת הליכים. בצלאל זיהה הזדמנות לחזק את אחיזתו בשוק אופנת הילדים המוכר לו היטב, והגיש הצעה לנאמני החברה, לרכישת 38 סניפים תמורת 6.2 ₪.

הקניונים, שמהווים חלק קריטי בכל עסקה, בשל בעלותם ומעורבותם בשטחי החנויות, מיהרו להגיש את התנגדותם לבית המשפט, בטענה כי בן שלום מנסה לשפר מיקומים ולהרוויח את הלוקיישנים המצוינים של חנויות הרשת הקורסת, מבלי כוונה אמיתית להמשיך להחזיק בה.

ככל הנראה, בנקודה הזאת הבין בן שלום כי עליו להיחשף, ולהיאבק על מקומו בזירה העסקית. הוא אף נפגש עם בעלי הקניונים, וניסה לשכנעם בכנות כוונותיו. בשבוע שעבר, קיבל בית המשפט את הצעתו, ואישר את מכירת 38 סניפי 'הוניגמן קידס' לחברת 'אבני שוהם' שבבעלותו. העסקה הופכת את בן שלום לבעלים של 122 סניפים בסך הכל.

בשיחות עם 'כלכליסט', ניסו אנשי עסקים מתחום האופנה להגדיר את השחקן החדש-ישן, והצליחו אך בקושי: "במשרד שלו יש הרבה תשמישי קדושה ותמונות של רבנים. הוא איש עסקים מאוד חכם, מבין ביזנס טוב. הוא אדם עם יכולות, סוחר, שואל את השאלות הנכונות. הוא לא הראל ויזל, אבל בהחלט יש לו את זה. יש לו הרבה אנשים שסובבים סביבו, אבל הכל עובר דרכו. הוא לא תקשורתי ואוהב להיות מאחורי הקלעים, אבל הוא ישיר, אמיתי והוגן", תיאר אחד הגורמים.

3 תגובות
  1. ראו הוזהרתם!
    מדובר בנוכל!

  2. בן אדם זהב מגיע לו את כל הטוב עלה והצלח

  3. רותם יחתיכת קנאי מסריח חוץ מטוב הוא לא עושה כלום
    ה׳ ישלם לכל הקנאים

השארת תגובה