400 מליונים להציל את ים המלח

הממשלה תאשר: 900 מיליון ₪ לחיזוק הפריפריה; 400 מיליון מתוכם להצלת ים המלח

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

הממשלה צפויה לאשר הבוקר בישיבתה שורה של תכניות לחיזוק הפריפריה בעלות כוללת של 900 מיליון שקל, כשהתכנית הגדולה ביניהם היא להצלת ים המלח מהבולענים שנפערים באדמה, בעלות של 400 מיליון שקל.

מי שיוזם את התכנית המדוברת הוא משרד ראש הממשלה, והיא כוללת מהלכים שינסו להביא להחייאת האזור, ובכלל זה, החייאת אתרי תיירות שננטשו והשקעת אתרי תיירות חדשים באזור. זאת, מעבר להשקעה בתשתיות ובמחקרים גיאולוגיים.

על פי התכנית, שכאמור, תאושר הבוקר בישיבת הממשלה, ייבנה אתר בשם "שער ים המלח" באזור צומת לידו, יפותחו שמורות טבע כמו ארץ המנזרים וקאסר אל־יהוד, יפותח פרויקט מלונאות סמוך למצפה שלם, יפותח אתר תיירותי מחודש בנווה מדבר עין גדי ופרויקט מלונאות נוסף בעין גדי.

התכנית כוללת גם פיתוח תחומי חקלאות חדשים לקיבוצים הסמוכים לים, עין גדי ומצפה שלם, הקמת חוף ציבורי חדש בצפון ים המלך ותכנית ארוכת טווח לתחזוקה של כביש 90.

מלבד 270 מיליון שקל שימומנו מתקציב משרד ראש הממשלה ומשרד התיירות, המימון לתכנית כבר אושר במסגרת דיוני התקציב בחודש ינואר.

תכנית בולטת נוספת שתאושר במסגרת חיזוק ערי הפריפריה היא לחיזוק היישובים קרית שמונה, שלומי ומטולה והיא כוללת השקעה בשירותי רווחה, טיפוח סביבתי והתייעלות אנרגטית, השקעה בשירותי בריאות, תיירות ועוד. הסיבה לכך שערים אחרות באזור לא נכללים בתכנית נעוצה בכך שהם אינם מוגדרים "יישובים צמודי גדר".

עיירת הפיתוח ירוחם זוכה אף היא לתכנית פיתוח ייעודית, והיא כוללת כוללת, בין היתר, הקמה של מבנים להשכרה לחברות היי־טק, הרחבה של אזור התעשייה הכבדה בעיר וסיוע בהכשרות מקצועיות לתושבי העיר וסיוע לעסקים קטנים.

השארת תגובה