סערה בכוס בירה: סיור הבארים שהסתבך

תמונות בהן נצפה ראש העיר לצד בקבוק בירה בפסח, חוללו סערה בעיר • גרינברג: "שלא ינהג בצביעות מול הציבור הדתי והחרדי" • ברוורמן: הקפדתי על יין כשר, הבירה לא קשורה אליי

העירייה ערוכה. ראש העיר ברוורמן וסגנו בוסו עם אלוף פיקוד העורף
העירייה ערוכה. ראש העיר ברוורמן וסגנו בוסו עם אלוף פיקוד העורף
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בילוי לילי של ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן, במוצאי חג ראשון של פסח, הפך לסערה שטלטלה את המערכת המקומית, לאחר שראש העיר ופמלייתו תועדו כשהם בסביבת בקבוקי בירה – חמץ גמור. נציג האופוזיציה מיהר לתקוף, ומנגד, ראש העיר נאלץ להתגונן וטען בתוקף כי הקפיד לשתות יין כשר לפסח בלבד.

כאמור, ה'עלילה' החלה כאשר ראש העיר יצא עם רעייתו וקבוצת חברים לסיור בארים בפאתי העיר, שם, הקבוצה העליזה דילגה ממקום למקום וניהלה שיחות ומסכת הצטלמויות עם תושבים רבים שנהנו לגלות את ראש העיר מבלה במחיצתם.

אלא שאז, תמונות ראש העיר במחיצת הבירה הופצו, ועוררו הדים. מי שמיהר לנצל את הסיטואציה הוא חבר המועצה והמתמודד לראשות העיר, רמי גרינברג, שאמר: "תראו את הצביעות. ראש העיריה שבא לשאת דרשות בבתי כנסת, הלך אמש בפרהסיה ולקח איתו עובדי עירייה הכפופים לו לפאבים, לשתות בירה בפסח".

גרינברג הוסיף: "בביתו – שיעשה כרצונו, אבל כראש עירייה – שייתן כבוד מינימאלי למסורת ולמורשת ובטח שלא ינהג בצביעות מול הציבור הדתי והחרדי. בושה".

מעבר לגופן של טענות, מן הראוי להדגיש כי המתקפה של גרינברג מגיעה על רקע התחממות המרוץ לראשות העיר, והיא למעשה אחת מתוך סדרת מתקפות מילוליות שהוא מפנה כלפי ראש העיר. הנושא בוער שבעתיים לאור החיזור האינטנסיבי של כל המועמדים אחר הקול החרדי שכעת מחזיק בשותפות פוליטית עם ברוורמן, אך לא נמצא בכיסו של איש.

תמונות ראש העיר והבירה 'תפסו' את אנשי ראש העיר בעמדה לא נוחה, והם מיהרו למזער נזקים, בין היתר בהסרת התמונות מהרשת. להגנתו, טוען ברוורמן נחרצות כי הוא שתה רק יין, וכי הבירה שצולמה לצדו הייתה בכלל של אנשים אחרים שביקשו להצטלם איתו. ברוורמן האשים את אנשי גרינברג בהפצת הידיעה.

למרות פנייתנו, ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן סירב להגיב לדברים.

גורמים בסביבת ברוורמן אמרו ל'קו עיתונות' כי "ראש העיר ערך סיור גם בבארים ואיחל חג שמח. זה שצילמו אותו כשבסביבתו שותים בירות, לא אומר דבר. ברוורמן הוא ראש עיר של כולם והיה מיותר לחלוטין ליצור דימוי לא לו".

השארת תגובה