גיבור מלחמת יום כיפור: יצחק דרקסלר ז"ל

יצחק-דרקסלר-זל
יצחק-דרקסלר-זל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך השבת נפטר יצחק דרקסלר, שנפצע במלחמת יום כיפור ב-1973, נפטר בבית בחולים לאחר שחלה בתקופה האחרונה. הלווייתו תצא היום (ראשון), בשעה 13:00 מבית הלוויות שמגר בירושלים לעבר הר המנוחות שם יטמן.

המנוח התגורר בשנים האחרונות בעיר אלעד וקודם לכן התגורר בעמנואל. במהלך מלחמת יום כיפור, היה המנוח בן 22 ולחם ברמת הגולן על הגבול הסורי. במהלך הקרב חטף הטנק בו שהה פגיעה ישירה של טיל סורי. המנוח הצליח לחלץ עצמו מהטנק ופונה לבית החולים רמב"ם בחיפה. בפוסט שכתב לפני מספר שבועות בנו חזי, גולל את שעבר אביו ואת היחס המחפיר של אגף השיקום במשרד הביטחון כלפי אביו: "לאחר שנה שכללה למעלה מ-70 ניתוחים ושיקום ארוך הוא החל את חייו עם 95% נכות. אבא שלי שייך לקבוצת האנשים שמוגדרים 'נכי מלחמה' או במילים אחרות: מגש הכסף. אלו שמדינת ישראל חבה להם יותר מכל. כמובן לצד המשפחות השכולות".

בהמשך מספר הבן כי על אף פציעתו של אביו הוא עבד ופרנס את משפחתו עד לשבועות האחרונים אז הוא הובהל ממקום עבודתו לבית החולים שם התגלה כי סובל מ"סיבוך חמור של הפציעה ההיא – בין אבני הבזלת של רמת הגולן". הבן פנה לאגף השיקום כמה ימים לאחר האשפוז והסביר את המצב כשהוא מדגיש כי מדובר בסיבוך של הפציעה ההיא. "בשורה התחתונה: חשוב שכל לוחמי צה"ל בסדיר ובמילואים (ואני אחד מהם) ידעו. כשתחזרו מהתופת פצועים תעברו לטיפול אגף השיקום במשרד הביטחון. ושם יתייחסו אליכם כאילו אתם לקוחות של חברת כבלים: תשלח פקס, יחזרו אליך, מענה קולי, נחזור אליך מחר. מתייחסים אלינו כנטל. כסרח עודף", מסכם הבן.

השארת תגובה