ליאון משיק, 'הליכוד' מתלבט, המנכ"ל מגשש

לאירוע השקת הקמפיין של משה ליאון, הגיעו לברך רב העיר וחברי מועצה חרדים, אך הוא עשוי למצוא מולו מועמד חרדי # השר אלקין ויו"ר הקואליציה אמסלם לא שוללים ריצה # והמועמד שנחשף באגביות: מנכ"ל משרד הבריאות

חתונה משה ליאון, צילום יעקב כהן (51)
חתונה משה ליאון, צילום יעקב כהן (51)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המרוץ לראשות העיר – מתחמם: באירוע חגיגי ורב משתתפים שנערך בערב החג, השיק חבר מועצת העיר משה ליאון את קמפיין הבחירות שלו, שיעמוד תחת הסלוגן 'האהבה לירושלים תנצח'. ובתוך כך, שמות נוספים מצטרפים לעגלת המתמודדים, בהם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב.

טקס השקת מועמדותו של משה ליאון, שצוברת קשיים בעקבות הלחץ הפנים חרדי להציב מועמד חרדי לראשות העיר ועקב הזיהוי של ליאון עם השר ליברמן שנתפס כאנטי חרדי במוצהר, התקיים באולמי קראון פלאז'ה, והשתתפו בו לא מעט אורחים מכל סיעות המועצה, ביניהם חברי המועצה החרדים יצחק פינדרוס, שלמה רוזנשטיין ויוחנן וייצמן. רבה הראשי של ירושלים הגאון רבי אריה שטרן נשא דברי ברכה.

בנאום ההכרזה, אמר ליאון: "הגעתי לרגע הזה אחרי דרך ארוכה של חיי עבודה מלאי משמעות ואתגרים. על בסיס זה של עשרות שנות עשיה וניסיון בתפקידי מפתח בשירות הציבורי בכלל ולמען ירושלים בפרט, בשלו עבורי כל התנאים להוביל את העיר. אינני בא כמי שמבקש לכבוש לו יעד. אני בא לכאן בשביל להפוך יחד אתכם חלומות למציאות ולהנהיג את ירושלים מעלה לפסגות הראויות לה כבירתנו הנצחית והמאוחדת".

ובתוך כך, שם נוסף עלה כמועמד אפשרי לריצה לראשות העיר, הלא הוא משה בר סימן טוב, מנכ"ל משרד הבריאות. הדברים נחשפו באגביות, בפוסט שפרסמה יו"ר סיעת 'ירושלמים' פלר חסן-נחום, בו רמזה כי אחד המועמדים שביקשו בעקיפין את תמיכת מפלגתה, היה סימן טוב.

פלר חסן התייחסה לחלקו במשבר הדסה: "אני רוצה לדבר דווקא על התפקיד שמילא 'ברסי' כמנכ"ל משרד הבריאות, בזמן המשבר במחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה. 'משרד הבריאות בראשות המנכ"ל והשר ממשיכים לבגוד בילדים חולי הסרטן בירושלים' – כך אמר לי אז בשיאו של המאבק בכאב רב, נציג ההורים ששבתו רעב בזמן סגירת המחלקה. גם אז, כמו היום, אין מענה ראוי למאות ילדים חולי סרטן בירושלים, שצריכים לנסוע במשך שעות לבתי חולים מרוחקים".

את דבריה סיימה בקריאה: "משה – יש לך חוב מוסרי שעליך לסגור – אתה צריך לבקש סליחה מהמשפחות שהופקרו, ולדאוג להם למחלקה ראויה. אין סיבה שילדים חולי סרטן יצטרכו להתאשפז במחלקות מרוחקות בגלל אילוצים כספיים לכאורה. קודם תקן מה שבאחריותך למען ילדי ירושלים, ואחרי זה – עשה כרצונך".

שמות נוספים שהוזכרו כמועמדים אפשריים מטעם 'הליכוד' לראשות העיר – השר זאב אלקין וחבר הכנסת דוד אמסלם – הגיבו במהלך ראיונות חג לאפשרות שיתמודדו, ובעיקר פיזרו ערפל.

"אתייעץ עם ראש הממשלה איפה אוכל לתרום יותר ואקבל החלטה", אמר השר זאב אלקין לרדיו ירושלים, והוסיף: "ראש עיריית זה ירושלים זה תפקיד לא קטן". ח"כ אמסלם אמר ל'קול חי' כי "זו לא החלטה שלי, מדובר בהחלטה לאומית שראש הממשלה צריך לקדם, האם להציב מועמד מטעם הליכוד לראשות העיר".

השארת תגובה