ש"ס בסיור צפון: "לא להתבלבל מכל מיני מפלגות אחרות"

יו"ר ש"ס אריה דרעי ערך אמש סיור בערי הצפון כשבין היתר ביקר ביישובי העדה הדרוזית וכן הערבית ■ "הנואמים שיבחו את דרעי על פועלו למענם כשהיה שר הפנים והפצירו בו לקחת שוב את המשרד ולעשות סדר" ■ דרעי: "דלתות תנועת ש"ס ומשרדי הממשלה בהם כיהנה. היו פתוחות לרווחה לטובת הצרכים של העדה הדרוזית"

יו"ר ש"ס אריה דרעי ערך אמש סיור בערי הצפון כשבין היתר ביקר בעכו, נהריה ויישובים ערבים ודרוזים. ח"כ יצחק ועקנין שנכח בכינוס שהתקיים בנהרייה אמר "לא להתבלבל מכל מיני מפלגות אחרות שמשתמשות בשמו של מרן. ש"ס היא המפלגה האמיתית של מרן ומי שעושה רצונו של מרן לא יקופח. גדולים צדיקים במיתתם יותר מבחייהם".

בהמשך נסעה הפמליה ל'טמרה' שם התקיים כנס למגזר הערבי. "כל הנואמים שיבחו את דרעי על פועלו למענם כשהיה שר הפנים והפצירו בו לקחת שוב את המשרד ולעשות סדר", אמרו בש"ס לאחר הכנס.

ב'ירכא' התקיים כנס גדול לבני העדה הדרוזית. שם נאם אחד מפעילי העדה, אבו נסיב. שהזכיר את פעילותו של דרעי כשר הפנים שעזר לבני העדה. אחריו נאם דרעי שאמר: "למה נזכרים בבני העדה הדרוזית רק כשקוראים אסונות, כדוגמת מוות השוטר בביהכ"נ בהר נוף? הלא כולנו יודעים את נאמנות העדה לא"י".

בהמשך הגיע דרעי ל'ג'וליס' לביקור אצל השי'ח מואפק טריף שם העלה יו"ר ש"ס זיכרונות מהביקור של מרן זצוק"ל אצל סביו המנוח, השיח אמין טריף. בדף הפייסבוק שלו כתב דרעי: "זכיתי להפתעה מרגשת בביקורי אתמול אצל המנהיג החשוב של העדה הדרוזית השייח' מוואפק טריף, שעה ששלף תמונה שמתנוססת בגאווה על קיר ביתו מהביקור ההיסטורי של מרן זצ"ל שאני יזמתי אצל סבו השייח׳ אמין טריף אללה ירחמו בכפר ג׳וליס בשנות ה-90".

לדבריו, הקשר המיוחד בין התנועה לבין העדה הדרוזית הוא מבוסס על יחסים הדוקים של עשרות שנים מראשית שנות ה-90 בזמן כהונתו כשר הפנים ומנכ"ל המשרד. "דלתות תנועת ש"ס ומשרדי הממשלה בהם כיהנה", כתב דרעי. "היו פתוחות לרווחה לטובת הצרכים של העדה הדרוזית אשר קשרה את גורלה עם מדינת ישראל ומשרתת אותה בנאמנות".

השארת תגובה