האדמו"ר ירה את אבן הפינה לתלמוד התורה

מעמד רב רושם בהנחת אבן הפינה לבניין נוסף לתלמוד תורה לצעירים ברמת ויז'ניץ חיפה

הנחת אבן הפינה
הנחת אבן הפינה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במעמד רב רושם בראשות האדמו"ר מסערט ויז'ניץ ובהשתתפות אדמו"רים רבנים ואישי ציבור נחוגה הנח אבן הפינה לבניין נוסף לתלמוד תורה "תפארת משה" ברמת ויז'ניץ חיפה.

הרחבת גבולות התלמוד תורה שבלעה"ר מתרבים תלמידיה, הייתה צורך חיוני ודבר זה מסמל יותר מכל את התרחבותה והתפתחותה של רמת ויז'ניץ ומוסדותיה תחת שרביטו של האדמו"רוניסודו של האדמו"ר בעל ה"חכמת אליעזר" זי"ע והאדמו"ר בעל המקור ברוך זי"ע.

בניין התלמוד תורה החדש שבנייתו החלה בשבועות האחרונים, על ידי עיריית חיפה והעומד בראשה מר יונה יהב יחד עם משרד החינוך, ובסיועם של שלוחי הציבור סגן שר הבריאות הרב יעקב ליצמן, סגן שר בחינוך הרב מאיר פרוש, יו"ר סיעת יהדות התורה הרב מנחם אליעזר מוזס וחבר המועצה הרב אריה בליטנטל אשר יחד פעלו להביא להתחלת הבנייה בסייעתא דשמיא.

החל משעות אחה"צ החל להתאסף קהל רב מהקריה וסביבותיה במגרש הצמוד לתלמוד תורה בקרית החינוך שבחוב הנגב, ובראשם רבנים שליט"א ואישי ציבור.

עם הופעת האדמו"ר מסערט ויז'ניץ זמרו המקהלה ניגוני רגש, לאחמ"כ המשב"ק נפתלי קליין, הכריז בשעטומ"צ אנו זוכים לגשת להנחת אבן הפינה לבניין החדש של הת"ת, להרחיב גבולות הקדושה בעיר חיפה ולהגדיל תורה ולהאדירה, והביע ברכתו ותפילתו בשם כל הקהל הק', כי הבניין יבנה ויושלם במהרה, ויזכו לקבוע בו מזוזות בקרוב.

התרגשות רבה מלאה את המשתתפים עת ניגש האדמו"ר לצקת את אבן הפינה אשר עליה יקום בניין התלמוד תורה החדש, לאחר מכן התכבדו גם האדמו"ר משאץ ויז'ניץ, רבי מאיר הכהן כ"ץ ראש כולל ש"ס ברמת ויז'ניץ, ואישי הציבור לצקת את אבן הפינה.

בהמשך נערך באולם התלמוד תורה לחיים טיש לרגל הנחת אבן הפינה. כשאת המעמד פתח והנחה יוסף באהם, יו"ר איגוד חסידי סערט ויז'ניץ, שהכביר בחשיבות המעמד, כאשר מקימים בנייין נוסף לחינוך תלמידי תשב"ר שעליהם העולם עומד, והם אבן היסוד של חינוך בקדושה ובטהרה, בדבריו הזכיר את המאמצים הרבים של ראש העיר מר יונה יהב, ושלוחי הציבור ליצמן, פרוש, מוזס ובליטנטל, שפעלו כל העת על מנת שיוכלו להתחיל בבניית הבניין החדש.

רבי דוד שלמה זולדן, דומ"ץ רמת ויז'ניץ וראש הכוללים, העלה על נס שכאשר רואים ימים ספורים לפני חג הפסח קהל כה רב שעזב את ההכנות החג הרבות לטובת השתתפות במעמד זה, הסיבה לכך כי כך היה גם ביציאת מצרי "בנערינו ובזקננו נלך", כולם באים לקחת חלק ולהשתתף במצוות חינוך הבנים. בהמשך דבריו הזכיר את מסירות נפשו של ה'מקור ברוך' זי"ע להזריח את אור היהדות בחיפה, ולאחמ"כ ה"חכמת אליעזר" זי"ע, שהוסיף מחול על הקודש, עד לממשיך שלשלתא דדהבא האדמו"ר שליט"א אשר ליבו ונפשו כל היום להרחיב ולבסס כהנה וכהנה.

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, הכביר בפינת יקרת רמת ויז'ניץ המשפיע על כל אזור הצפון כולה, בהמשך דבריו קשר כתרים לראש העיר מר יונה יהב, ועודד אותו להמשיך ולעמוד על המשמר עד שהבניין החדש יבנה ברוב פאר והדר וללא מכשלות.

ראש העיר מר יונה יהב השמיע דברי ברכה נרגשים. והזכיר את התרומה האדירה של חצר הקודש סערט ויז'ניץ לעיר חיפה כולה, על ידי קירוב לבבות וקידוש שם שמים ברבים בכל הליכות הציבור על כל צעד ושעל.

חה"כ מנחם אליעזר מוזס קישר בין המאורע החגיגי לבין מטרת חג הפסח "את עמלנו אלו הבנים", בהמשך דבריו הנרגשים הקריא זיכרונות שכתב אביו מזכיר מועצת גדולי התורה שלמה זלמן מוזס ז"ל, שהאדמו"ר בעל ה'מקור ברוך' זי"ע לא חפץ לבוא להתיישב בעיר הקודש צפת למרות ההפצרות הרבות של חסידי ויז'ניץ בצפת, אלא דווקא בחיפה, כי כאן היה אפשרות לפעול למען חינוך הדור הצעיר, וזה היה משימתם הקדושה של כל אדמו"רי וצדיקי בית ויז'ניץ עד לאדמו"ר שליט"א, הרואים בחינוך הדורות את משימתם העיקרית.

את המעמד הנעימו מקהלת חסידי סערט ויז'ניץ בליווי תזמורתו של הבעל מנגן יהודה צבי פייג, לאחר ריקוד של שמחה ננעל המעמד המרומם, כשבפי כולם התקווה והתפילה כי יזכו במהרה לראות את הבניין עומד על תילו בתפארתו למענם של ילדי תשב"ר שיוכלו לשקוד על תלמודתם בהרחבת הדעת.

השארת תגובה