גפני: "להפסיק עם זה, אנו רוצים ש"ס חזקה"

לאחר פרסום הוידאו בו נשמע גפני כשהוא תוקף  את ש"ס ולאחר תגובתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי מגיב יו"ר דגל התורה לדברים במהלך כנס השקת המטה בירושלים: "אנחנו רוצים שש"ס תהיה חזקה" ■ "לא צריך לחפש מתחת לאדמה כדי להעכיר את האווירה בנינו, מספיק רע לנו עם החילונים"

ח"כ משה גפני  צילום: בעריש פילמר
ח"כ משה גפני צילום: בעריש פילמר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הקרב נמשך: חבר הכנסת משה גפני הגיב לדבריו של דרעי בכנס בחירות בעכו שתקף את התבטאויותיו של גפני כפי שנראה בתיעוד שהופץ ברשתות החברתיות. את הדברים אמר גפני בכנס השקת המטה בירושלים. בפתח דבריו אמר: "אנחנו רוצים שש"ס תהיה חזקה, אנחנו רוצים שכולם יצביעו ליהדות התורה, אין מישהו שיכול להגיד במקום הזה כן ובמקום הזה לא, אנחנו מעוניינים שש"ס תהיה חזקה".

בהמשך דבריו התייחס לתיעוד הוידאו שפורסם ובו נשמע כשתקף את ש"ס. "לא צריך לחפש קלטות מתחת לאדמה", אמר גפני. "שבהם אני אומר איזו בדיחה באיזה שהוא מקום, לא בכינוס, ולהפוך את זה לנושא. אני קורא לכולם להפסיק עם העניין הזה. שכל אחד יעבוד בדרכו, שכל אחד יעשה את מה שהוא רוצה ואת מה שהוא יכול".

בהמשך אף טען כי באור עקיבא ש"ס לקחה את נציג יהדות התורה. "אני לא הלכתי להתבכיין מתי שאת הנציג באור עקיבא מישהו הלך ולקח. נציג שלנו. לקחו אותו. העבירו אותו לש"ס. לא הלכתי להתבכיין על זה. אני הולך לשכנע אותו, לא משנה זה סיפור בפני עצמו, ויש לי עוד מקרה כזה".

"לא צריך לחפש מתחת לאדמה כדי להעכיר את האווירה בנינו", חתם גפני. "מספיק רע לנו עם החילונים, מספיק רע לנו עם המפלגות האחרות. אנחנו רוצים שיהדות התורה באמת תהיה חזקה".

כזכור, גפני התבטא בחריפות כנגד ש"ס במהלך כנס סגור בעיר רחובות: "אנשים אומרים שש"ס זה המהפכה, הם עשו את המהפכה, איזה מהפיכה הם עשו? אולי יש איזה בית סוהר שהם עשו בו מהפיכה. ש"ס לא עשו שום מהפיכה". לאחר הדברים התנצל גפני ואמר: "הדברים נאמרו בהומור ובישיבה סגורה".

הבוקר הגיב דרעי לדבריו ואמר: "הוא (משה גפני) אמר שעשינו מהפכה בבתי הכלא, כביכול, זה אומר נציג חרדי, זה לא יאיר לפיד. ה' ירחם". בהמשך הזכיר דרעי את דברי הרב שך. "הוא שכח. הוא היה נוכח כשמרן ראש הישיבה הרב שך, ואני מדבר אתכם לפני 20 וכמה שנים, אמר ש'מה שעשה הבחור הזה שנה אחת לא עשתה אגודת ישראל במשך 40 שנה'. אני לא אומר את זה על עצמי, זה הרב אמר".

אמנם הוא התנצל", המשיך דרעי. "אז אני לא רוצה יותר מדי. אותו אחד שפער את פיו אתמול (משה גפני), הוא היה עוזר שלי באזור הדרום כשהייתי שר פנים. הוא היה אחראי על כל הכוללים באזור הדרום". בהמשך 'עקץ' את ישי על השנים בהם עמד בראשות ש"ס: "בשנים האחרונות נעצרנו לצערי הרב, אבל הוא גם יודע בדיוק את הסיבה למה".

בהתייחסו להתנהלות דגל התורה בנושא מפלגתו של ישי, טען דרעי כי 'דגל' מעניקה רוח גבית לישי שהתבטאה בין היתר בפגישתו עם הגראי"ל שטיינמן טרם פתיחת המפלגה. "לא לחינם הם שומרים על אותו יושב ראש שהיה לפנינו", סיים דרעי. "זה היה נוח להם אדם חלש, לצערנו הרב. הם לא רוצים אותנו חזקים. הם חוששים מאיתנו חזקים. אבל אנחנו צריכים לזכור את זה. אם אין אני לי מי לי, מי ידאג לנו? מי ידאג לכל המוסדות שלנו?".

תגובה אחת
  1. גפני מעדיף את ישי כדי שלא יראו שהוא בטלן לעומת העשייה של דרעי

השארת תגובה