"ציפי לבני, ותרי על הרוטציה עם הרצוג"

העיתונאי רביב דרוקר פנה במכתב פתוח שפורסם בעיתון 'הארץ' אל מספר 2 במפלגת 'המחנה הציוני' בקריאה לויתור על המהלך ■ לטענתו, צעד זה יכול להביא את מפלגתה לשלטון

יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

העיתונאי רביב דרוקר פונה הבוקר במכתב פתוח למספר 2 במפלגת 'המחנה הציוני', ציפי לבני, בקריאה שתוותר על הרוטציה המתוכננת עם יצחק הרצוג על ראשות הממשלה, אם אכן ירכיבו השניים את הקואליציה הבאה.

דרוקר פירסם את הדברים בעיתון 'הארץ' וכתב ללבני: "יש לך הזדמנות נדירה. לא לכל פוליטיקאי נקרית בחייו הזדמנות כזאת של פעם בחיים. הזדמנות לחזור מאי המתים של הפוליטיקאים. ותרי על הרוטציה. ביוזמתך, בלי לחצים, בלי שייכתב שראובן אדלר תימרן אותך ויצחק הרצוג שתק, והסקרים הראו, בלי כל זה".

דרוקר טען כי הדבר עשוי לסייע לתדמית הבעייתית מאוד של לבני בציבור, וציין כי הדבר יכול לפגוע באמון של המצביעים. "מה הטעם לנסות להניע מהלך מדיני דרמטי אם ממילא רוב רובו יקרה אחרי שהוא יעזוב את השלטון? מה רמת הביטחון של מי שיסגור משהו עם ראש הממשלה הזה בכך שהדבר אכן יתממש? יו"ר הסתדרות, בעל שליטה בחברה בינלאומית גדולה או מנהיג פלסטיני — האם הם יעזו לעשות פשרות גדולות בהסכם עם ראש ממשלה שעוד שנייה עוזב?".

הוא מוסיף ואומר כי בניגוד לטענות של לבני, מהלך ההכרזה על רוטציה לא באמת השפיע על הבוחרים. "גם אם היית מצטרפת ללא רוטציה – כמו שהוכיחו הסקרים באותה עת – היה קורה אותו אפקט. מאז, הרוטציה הפכה לנטל אלקטורלי, וגרוע מכך, מבחינתך, את הפכת למשקולת, לדמות הקרטון שנכפית על מי שהזמין פיצה בוז'י. הפוליטיקאית שבאמצע שנות האלפיים נראתה כאחת הענייניות שיש, עם אגו מהמתונים והנשלטים ביותר, נראית פתאום כמגלומנית, שעושה את דרכה לפסגה באמצעות עסקאות פוליטיות מפוקפקות".

דרוקר כמעט ותולה בלבני את האחריות להפסד עתידי של 'המחנה הציוני': "עכשיו יש לך אפשרות נדירה לתיקון. נכון, תצטרכי לוותר על ההזדמנות להיות ראש ממשלה בעוד שנתיים. זה לא דבר של מה בכך. זו הסיבה שכנראה לא תרימי את הכפפה, אבל ברור שבתרחישים הפוליטיים שמסתמנים כרגע, ספק רב אם תהיי ראש ממשלה אחרי הבחירות, ודי בטוח שתישארי אחת הפוליטיקאיות הכי פחות אהובות במדינה. 'תחשבי איזו הבעת אמון זו תהיה במנהיגות של הרצוג. זו יכולה להיות ההחלטה שתפריד בין עוד קדנציה של נתניהו למהפך, וזה רק בידיים שלך".

תגובה אחת
  1. אני החלטתי לא להצביע "אמת" בגלל שאני לא יכול לסבול את ציפי לבני בתור ראשת הממשלה

השארת תגובה