נתניהו טוען: "התנגדתי לסנקציות הפליליות, הן נכפו עלי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שבר שתיקה בראיון ל'קול ברמה' והתייחס לנאומו בקונגרס, ליחס עם הציבור החרדי, ולקואליציה הבאה

נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ.
נתניהו. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ.
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמעדיף לשמור על שתיקה תקשורתית, בחר לשבור אותה בתחנת הרדיו החרדית 'קול ברמה'.

נתניהו התייחס למדיניות ממשלתו האחרונה כלפי הציבור החרדי, ולחשש שהתחזקותו בסקרים של יאיר לפיד תקבע את הרכב הממשלה והבהיר: "זה תלוי במנדטים שנקבל. ככל שנקבל יותר הסכנה הזאת תפחת. כולם יודעים שהמציאות נכפתה עלי בניגוד מוחלט לדעתי מהרגע הראשון. אני נגד החרמה של ציבורים שלמים במדינת ישראל, נגד טיפוח שינאה כלפי האחרים וגם אם יש מחלוקת בתוך הבית צריך לנהל אותה מתוך כבוד הדדי והערכה, אנחנו עם ישראל אחד. הדבר הזה יתוקן רק אם הליכוד יהיה מספיק גדול בבחירות הבאות".

ראש הממשלה גם התייחס לנושא ביטול הענישה בכל הקשור לגיוס והבהיר: "אני חושב כמובן שכל העניין של הסנקציות הפליליות נכפו גם הן כחלק מאותה קואליציה. זה דבר שיש להסיר אותו. אני אמרתי את זה בצורה ברורה ואני מנצל את ההזדמנות להגיד את זה פעם נוספת: יהודי לא צריך ללכת לבית סוהר על לימוד תורה בשום מקום בעולם, בוודאי לא במדינתו".

נתניהו, היוצא הבוקר לארצות הברית לקראת נאומו בקונגרס הבהיר את חשיבות המהלך. "אנחנו בערב פורים, ואנחנו זוכרים את הניסיונות אז בפרס להשמיד את מדינת ישראל והיום באותה פרס, יש משטר שחורט על דגלו את השמדתה של מדינת היהודים. האמצעי שהם רוצים לממש את זה הרבה פצצות גרעין, ההסכם הזה נותן להם את היכולת להמשיך לייצר הרבה פצצות גרעין. ולכן חובתי כראש מממשלת ישראל וכמי שדואג לעתידו של העם היהודי, לעשות ככל שביכולתי לשכנע את הגוף היחיד שאולי ימנע את ההסכם הזה וזה הקונגרס האמריקאי. וזה מה שאני עושה".

בעמוד הפייסבוק שלו, ציטט נתניהו את הראיון וכתב: "ביום ראשון הקרוב אצא לוושינגטון. הבוקר, תוך כדי כתיבת הנאום שאשא בפני הקונגרס, לקחתי פסק זמן קצר לצורך ראיון בתחנת רדיו הפונה בעיקר לציבור החרדי בישראל. בפתח דבריי אמרתי למראיינים, יוסי אליטוב ומנחם גשייד, כי מדובר בנאום חשוב מאוד…ההסכם, שמגבשות המעצמות, נותן לאיראנים בהמשך את היכולת לייצר הרבה פצצות גרעין. על כן חובתי כראש ממשלת ישראל, וכמי שדואג לעתיד העם היהודי, לנסות ולשכנע את הגוף היחיד שאולי ימנע את מימוש ההסכם הזה – הקונגרס – וכך אני עושה".

השארת תגובה