'הסכם הגג' מעורר זעם באלעד

בעקבות דחיית הסכם הגג על שני מועדיו, שעות ספורות טרם בדיקת חמץ יתקיים טקס חתימת הסכם הגג • תושבי העיר זועמים: "מאירוע חגיגי זה הפך לנטל"

סיור דרעי באלעד צילום יעקב כהן (10)
סיור דרעי באלעד צילום יעקב כהן (10)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

לאחר שאירוע חתימת הסכם הגג של העיר מול הממשלה נדחה מיום ראשון ב' ניסן, ליום שלישי בשבוע שעבר, מועד זה גם נדחה בשנית ובתחילת השבוע נקבע המועד להיום יום חמישי, שעות ספורות טרם בדיקת חמץ.

כזכור, המועד הראשון נדחה בשל מחלתו של ראש הממשלה שנאלץ להעדר מהטקס, בעקבות כך בעירייה ששקדו על הפקת האירוע זמן רב מיהרו להכריז על דחיית הטקס למועד אחר – יום שלישי, אך עד מהרה התברר שוב כי גם במועד זה נתניהו לא יוכל להשתתף בטקס.

בעירייה לא ויתרו ובחילת השבוע הודיעו כי טקס החתימה יתקיים היום יום חמישי. בעקבות כך, רבים מתושבי העיר מתחו ביקורת על הזמן שנקבע מאחר ואלו השעות הכי עמוסות ולחוצות בערב הפסח. תושבים נוספים אף מתחו ביקורת על בזבוז הכסף הרב שיורד לטמיון, רק בשל שיקולי כבוד כאלו ואחרים.

"מטקס שאמור להיות חגיגי זה הפך לנטל, שיגרום לפקקים ובלאגן בתוככי העיר, בערב החג", אומר אחד מתושבי העיר.

בשעות הלילה של יום שלישי פונה ראש הממשלה נתניהו לבית החולים הדסה עין כרם לצורך בדיקות רפואיות בשל חום גבוה בגופו. כפי הנראה ראש הממשלה יאלץ להעדר אף בפעם השלישית, אך בעיריית אלעד החליטו לערוך את הטקס גם בלעדיו.

הסכם הגג צפוי לכלול בתוכו שיווק של 5,400 בשנים 2018-2020, כשצפויים להתווסף אליהם באישור הוועדה המקומית כ-1,567 יחידות דיור מכוח תקנות התכנון והבניה. בנוסף אף צפויים להבנות 13,300 יחידות דיור שוות ערך למסחר ותעסוקה, ובסה"כ מדובר בלמעלה מ-20,000 יחידות דיור, כשבמקביל יוקמו בתי כנסת ומוסדות ציבור נוספים בהתאמה לכמות הדירות הנבנות, כשכלל התקציב מסתכם ב-3.1 מיליארד שקלים.

בהמשך ישווקו עוד 6,500 יח"ד בכפוף לאישור גופי התכנון, ועם סיום השלב השני של ההסכם העיר צפויה להכפיל את מספר תושביה.

השארת תגובה