בקרוב: מעבדת מחשבים לציבור התורני

אחרי מרכזי החונכות והספרייה התורנית, קבלו את היעד הבא לרווחת שכונת עמידר: מעבדת מחשבים בהשקעה של 200,000 ₪ • ברנז: "עמידר זאת שכונה שכולם התעלמו ממנה בשנים האחרונות"

%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%93%d7%aa-%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91%d7%99%d7%9d
%d7%9e%d7%a2%d7%91%d7%93%d7%aa-%d7%9e%d7%97%d7%a9%d7%91%d7%99%d7%9d

חודש לאחר פתיחת מרכזי חונכות לתלמידים בבת ים ולאחר שהספרייה התורנית נמצאת בתנופה, מסמן יו"ר ש"ס המקומית רפי ברנז את היעד הבא: מעבדת מחשבים חדשה לציבור התורני.

על פי התכנית, כבר בשנה הקרובה תפעל מעבדת המחשבים במתכונת מלאה, כאשר היא כנראה תפתח באחד ממרכזי החונכות בעיר, הכיוון שהמעבדה תפתח במרכז החונכות בשכונת עמידר, אך מתקיים ניסיון לגבש עמדה נוספת במקום נוסף בעיר. עלות מעבדת המחשבים מוערכת בכ- 200 אלף שקלים.

"שנים רבות הציבור הדתי והחרדי בעיר בת ים היה נזקק, אף פעם לא התייחסו אלינו ברצינות, מאז שפתחנו את מרכזי החונכות ואת הספרייה התורנית, הציבור הזה צמא לפעילויות כאלו. העלויות של מרכזי החונכות ושל הספרייה התורנית מגיעות למיליון שקל בשנה, עלות של חדר מחשבים מגיע ל 200 אלף שקל בלי תחזוקה שוטפת, אבל ברגע שישבתי עם ראש העיר יוסי בכר, והצגתי לו את החזון שלי לגבי החינוך התורני בעיר, הוא אהב את הרעיונות ואמר לי לעבוד עליהם בכל הכח" אומר ברנז.

• שאלה מתבקשת: למה דווקא עמידר?

"כיוון שבשכונת עמידר נמצא ציבור תורני מאוד גדול שאף פעם באמת לא ספרו אותו, כולם יודעים שהעשייה שלי בשכונת עמידר היא לא קשורה לפוליטיקה, הרי אין שם בנינים רבי קומות ולא מגדלי יוקרה של מאות תושבים, מדובר במקסימום על בערך 4000 קולות שמתחלקים לכמה מפלגות ואנחנו בתוכם, אבל אוי ואבוי לנו אם לפני כל פעילות שלנו היינו חושבים אם זה משתלם לנו פוליטית, אני מעולם לא הסתכלתי על יום הבחירות בפעילות שאני עושה, פשוט שכונת עמידר זאת שכונה שכולם התעלמו ממנה בשנים האחרונות".

• ומה עם מוסדות התורה בשכונה?

"לך תשאל את הרב הצדיק אליהו נטף אם אני זמין לכל בעיה, לך תשאל את הרב הצדיק אברהם ישראל כמה בשנתיים האחרונות עזרנו לו מכל הלב ובאהבה, לך תשאל את הרבנית מזרחי אם אני עוזר לה בבית הספר נתיבות רבקה, לך תשאל את הרבנית נטף אם אני עוזר לה בסמינר נתיבות רבקה. ברוך השם מעבר לפעילויות התרבות שאנחנו עושים, אנחנו זמינים ועוזרים למוסדות התורה והחינוך".

על השאלה האחרונה – ניסיון לעמת את ברנז עם פעילות של מקביליו בשנים האחרונות – מסרב הוא לענות, ומבקש שהתשובה תגיע דווקא מהתושבים. "לך תשאל את רבני העיר ואת התושבים אם בשנתיים האחרונות יש מהפכה בעיר בת ים או לא? כל ילד רואה את השינוי בעיניים. היום ההורים לא יודעים מה לעשות, לקחת את הילדים לספריה או למתנ"ס למרכזי החונכות או להצגות? ברוך השם הגענו לימים טובים ויפים, ואנחנו עוד בתחילת הדרך".

השארת תגובה