כתב אישום: הלוואה ברבית של 20%

לאחר חקירה מקצועית ומסועפת של ימ"ר צפון בה נחקרו למעלה מ-60 עדים, קורבנות וחשודים. פרקליטות מחוז צפון הגישה כנגד פארס חמד כתב אישום בגין סחיטה באיומים של בית עסק וסחיטה באיומים ובכח במסגרת הלוואות בריבית גבוהה של כ-20%

פשיטת משטרה
פשיטת משטרה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

בעקבות שמועות שהגיעו למשטרת ישראל לפיהן באזור המעיין גובים מבעלי העסקים "דמי שמירה"- "פרוטקשן" – "חווא'ה" חוקרי ימ"ר צפון פתחו בחקירה סמויה שנמשכה כ-10 חודשים בליווי פרקליטות מחוז צפון.

במהלך החקירה הסמויה עלו עדויות כי החשוד פארס חמד נוהג לגבות דמי חסות מבעלי מסעדות באזור המעיין בסך של 3,000 ₪ לחודש.

במקרים בהם בעלי המסעדות ניהלו את המסעדה מבלי לשלם לחשוד "דמי שמירה/פרוטקשן" הוא היה נוהג לשלוח את אנשיו למסעדה הם היו מזמינים ארוחה ומשלמים עליה רק כמחצית מהסכום המבוקש או שבכלל לא שילמו.

או כמו שהגדיר זאת אחד הקורבנות : "זה לא ממש שמירה זה פשוט שפארס לא יעשה בלאגן הוא והחבר'ה שלו".

בעל המסעדה מהחשש לבסוף נאלץ לסגור את המסעדה שלו בהפסד ניכר.

יש להדגיש כי בגלל החשש של הקורבנות מהחשוד אף אחד מהם לא הגיש תלונה במשטרה ויותר מזה גם כאשר השוטרים הגיעו אל הקורבנות חלק מהם הכחישו גם כאשר הוצגו בפניהם ראיות על תשלום "דמי השמירה", חלק מהם טענו כי מדובר בתשלום שנעשה מרצונם החופשי ויש כאלה שבתחילת הדרך הכחישו ורק עם מעצרו של החשוד הסכימו לספר על השיטה והאופן שבו הם העבירו כספים לחשוד.

במהלך החקירה נאספו גם ראיות כי הנאשם נוהג להלוות כספים בריבית מאד גבוהה בשווי של כ- 20% ובמקרים בהם הלווה אינו משלם הוא היה צפוי לשיחות טלפון מאיימות ותקיפה.

בתאריך 11.3.18 ניתן האות ומאות שוטרים ולוחמי משמר הגבול בהם לוחמי יחידות מיוחדות, כלבנים וחוקרי זירה פשטו על ביתו של החשוד פארס חמד וחשודים נוספים.

במסגרת הפשיטה נעצרו 15 חשודים ונתפסו 2 רכבי יוקרה, סמים מסוגים שונים כספים במזומן בסכום של כ-100,000 ₪ ועוד רכוש בשווי כולל של 1,000,000 ₪ שבכוונת המשטרה והפרקליטות לבקש את חילוטם.

חוקרי הימ"ר בחקירה יסודית ואינטניסיבית ולמרות חוסר שיתוף הפעולה של רוב הקורבנות שחששו מהחשוד ושותפיו הצליחו לגבש תשתית ראיית כנגד הנאשם בגין עבירות הסחיטה והאיומים. והיום פרקליטות מחוז צפון הגישה נגדו בקשה למעצרו עד תום ההליכים בבית משפט השלום בנצרת וכתב אישום המכיל 4 אישומים בגין סחיטה באיומים ובכוח במקרים שונים.

משטרת ישראל קוראת שוב לכל אותם בעלי עסקים שנפלו קורבן לסחיטת דמי חסות/ שמירה "פרוטקשן" לא לחשוש ולא להיכנע לסחיטה ולהגיש תלונה במשטרה עוד היום! הניסיון המצטבר במגוון עבירות סחיטה באיומים מלמד כי התשלום אינו מבטיח דבר ומעודד "לא אחת" את העבריינים להעמיק את הסחיטה.

השארת תגובה