"נחוקק חוק שיחייב שוויון מלא למזרחיים"

יו"ר ש"ס אריה דרעי יצא הבוקר נגד החלטת עיריית תל אביב להציב רק אשה ספרדית אחת מתוך 14 נשים שקיבלו את תואר יקירות העיר ■ "בסוף לא תהיה ברירה ואנחנו נחוקק חוק שיחייב במדינת ישראל שוויון מלא למזרחיים בכל דבר", הוא אמר

יו"ר ש"ס אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
יו"ר ש"ס אריה דרעי. צילום: יעקב כהן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ש"ס אריה דרעי העלה הבוקר פוסט בדף הפייסבוק שלו, בו קבל שוב על האפליה העדתית הקיימת במדינה ואף הבטיח כי יחוקק חוק שיחייב שוויון בין העדות בישראל בכל תחומי החיים. "שואלים אותי תמיד על מה אנחנו נלחמים", פתח דרעי בדבריו. "הנה אחת הסיבות".

"העיר תל אביב בחרה 14 נשים לתואר יקירות העיר", סיפר דרעי. "שזה יפה מאוד. אבל, בכל תל אביב יפו, העיר השנייה בגודלה במדינת ישראל, לא נמצאה אישה מזרחית אחת שתהיה ראויה לתואר 'יקירת העיר תל אביב'. ואם לא די בכך, שימו לב לתגובתו של יו"ר הועדה נתן וולך: "השיקולים היו מועמדות ראויות – אין מועמדות שהיו מתאימות ובכלל יש גם ערבייה אחת שנבחרה".

לדבריו, "ככה זה כשיש ציבור ענק במדינת ישראל שהוא שקוף. לא קיים. אין מועמדות מתאימות. אין מועמדות ראויות. ערבים ומזרחיים וכל מי ששונה ממנו, זה אותו דבר בשבילו, זה מקומם, זה מכעיס, זה מרתיח את הדם".

 

בהמשך הפוסט סיפר דרעי כי הורה לנציג ש"ס סגן ראש העיר תל אביב נתן אלנתן, לפעול לביטול ההחלטה בכל האמצעים. "אני קורא לידידי ראש עיריית תל אביב רון חולדאי", אמר דרעי. "התערב! בטל את החלטות הועדה. בסוף לא תהיה ברירה ואנחנו נחוקק חוק שיחייב במדינת ישראל שוויון מלא למזרחיים בכל דבר, בדיוק כמו החוקים שדורשים שוויון מגדרי לנשים".

"אם 66 שנות קיומה של מדינת ישראל לא הספיקו בשביל שהתהליך המינימלי הזה של שוויון בין העדות יתרחש מעצמו", סיים דרעי. "אז אנחנו נכפה אותו בכח! הם לא משאירים לנו ברירה. במדינת ישראל לא יהיו יותר מגזרים שלמים שקופים. ש"ס – המהפכה חוזרת".

השארת תגובה