ליל הסדר: דואגים לקשישים הבודדים בתל אביב יפו

עמותת "דור לדור" יחד עם סיעת כוח לגמלאים בעיריית תל אביב עורכים ליל סדר ייחודי המיועד לקשישים בודדים, בנמל תל אביב

קרן דניס-שולחן חג רומנטי לפסח להשיג באתר kerendenis.com ובחנויות עיצוב ברחבי הארץ. צילום יפית בצילום יפית בשבקין סטיילינג סתיו אגם (3)
קרן דניס-שולחן חג רומנטי לפסח להשיג באתר kerendenis.com ובחנויות עיצוב ברחבי הארץ. צילום יפית בצילום יפית בשבקין סטיילינג סתיו אגם (3)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ליל הסדר הוא למעשה ליל סדר בין דורי, שמטרתו לחבר בין בני הדור המבוגר ובין בני הדור הצעיר והוא ייערך ב- Talkhouse בנמל תל אביב, בין השעות 17:00-19:30.

מתנדבי "דור לדור" יאספו ברכבים ובהסעות את הקשישים הבודדים מבתיהם, ויחגגו איתם בארוחת חג מפנקת וטעימה, הכוללת ליל סדר מלא ושמח.

היחודיות בערב שכזה היא הבין דוריות – זקנים וצעירים ישבו יחדיו סביב השולחן ויערכו סדר כהלכתו . סך הכל ישתתפו באירוע כ-50 קשישים בודדים ועוד כ-50 מתנדבים צעירים.

את הסדר ינחה אביעד פרידמן, יו"ר החברה למתנ"סים ואישיות בכירה בציבוריות הישראלית.

"אנו רואים בערב ליל הסדר אירוע משפחתי מאד ולכן חשוב לנו כי אף אדם לא יהיה לבד בערב שכזה, וירגיש שהוא מגיע לחגיגה של ממש באווירה כיפית ומיוחדת עבורו", אומר ניר יששכר, מנכ"ל "דור לדור".

נתן וולוך, יו"ר סיעת "כוח לגמלאים" בעיריית תל אביב מסר כי: "אנחנו יודעים מתוך פעילותנו עם האוכלוסייה המבוגרת, כי הבעיה הקשה ביותר של הקשישים היא הבדידות. קשישים רבים חיים מבלי שיש להם אדם בעולם לשוחח איתו או לבלות איתו את החג. אנחנו שמחים וגאים להיות שותפים להפגת הבדידות של הקשישים בחג הפסח, יחד עם 'דור לדור'"
——————————————————————————————————————

'דור לדור' הוא ארגון חברתי שהוקם בשנת 2008 על ידי המדרשה הישראלית למנהיגות בתל אביב 'בני ציון'. הארגון שם לעצמו למטרה לגשר על הנתק שנוצר בחברה הישראלית בין הדור הצעיר לדור הוותיק.
במדינת ישראל חיים כ-850,000 זקנים, רבע מתוכם מוגדרים בודדים. הארגון פועל מתוך הבנה שהחיבור הבין דורי יקל על בעיית הבדידות, ישפר את תדמית הזקן בחברה הישראלית וישפיע על הדעות הקדומות שנוצרו בפער הדורות. החיבור נעשה על ידי הארגון, ביצירת קשר אישי ישיר בין הצעיר הפעיל לזקן הפעיל, התורם לדור הצעיר והוותיק כאחד.

השארת תגובה