ליצמן מבהיר: "לא נשב בקואליציה עם לפיד"

ליושב ראש יהדות התורה גם יש הסבר: "מאיפה אנחנו יודעים שבן אדם חוזר בתשובה? אם הוא מגיע לאותו מקום והוא לא חוטא, אז הוא חזר בתשובה. הוא צריך לשבת באופוזיציה קדנציה אחת"

יעקב ליצמן. צילום: הכנסת
יעקב ליצמן. צילום: הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יושב ראש סיעת 'יהדות התורה' ח"כ יעקב ליצמן מצהיר בשיחה עם 'דה מרקר', כי לא יהיה מוכן לחבור לקואליציה שבה יש עתיד תהיה שותפה. "לא נשב בקואליציה יחד עם לפיד", הצהיר.

לדבריו תמו השנים הרעות של המפלגות החרדיות באופוזיציה ולהערכתו בכל קונסטלציה פוליטית יוזמנו החרדים לשבת בקואליציה.כשההגבלה היחידה היא כאמור הוטו על לפיד.

ליצמן גם הסביר את מהות הוטו: "מאיפה אנחנו יודעים שבן אדם חוזר בתשובה? אם הוא מגיע לאותו מקום והוא לא חוטא, אז הוא חזר בתשובה. הוא צריך לשבת באופוזיציה קדנציה אחת, הוא ישבח את תלמידי הישיבות, הוא לא יתריס נגדם, הוא לא יבזה אותם מה שהוא עשה שנתיים, אז נדע שהוא חזר בתשובה. אז, קדנציה אחר כך, אולי".

בתשובה לשאלה במי יתמכו לראשות הממשלה המשיך ליצמן לשמור על עמימות כשטען כי ההחלטה תתקבל על ידי הרבנים אחרי הבחירות ובהתאם לתוצאותיהן.

ליצמן, גם סירב לפרט מה יהיו דרישות המפלגה לשם הצטרפות לממשלה הבאה.

בנוגע לפרסומים וההקלטה של פאינה קירשנבאום שבה נשמעה אומרת כי היה ניסיון פוטש על נתניהו.אמר ליצמן,"ברור שהיה פוטש לפני הבחירות, ברור שבאו להציע לי שלפיד יהיה בראש הממשלה ולזרוק את נתניהו ובנט. חד משמעית זה היה. ושאלו אותי אם אני מוכן ללכת ללפיד ראש ממשלה, אמרתי לא ושאלתי אם הם רוצים תרופה..". הוא אישר שבכך החרדים הצילו את הממשלה המכהנת.

השארת תגובה