מתכנת חושף: פייסבוק אספו מידע מהסלולרי שלי

סערת הסחר של פייסבוק במידע אותו היא אספה ממשתמשיה – ממשיכה להטריד את הציבור • מתכנת מניו זילנד טוען: פייסבוק 'שאבה' נתונים משיחות והודעות sms שנעשו לא באמצעותה

פייסבוק
פייסבוק
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

דילן מק'קיי, מפתח תוכנה המתגורר בניו זילנד, פרסם מידע לגבי חלק מן הנתונים שאוספת פייסבוק על משתמשיה. מק'קיי סיפר כי נדהם לגלות שברשימת המידע שאספה עליו פייסבוק נמצאו כל שיחות הטלפון והודעות הטקסט אשר יצאו ממכשיר הסלולר שלו על אף שאלו לא נעשו כמובן באמצעות אפליקציית פייסבוק.

גולשים אחרים סיפרו שהורידו גם הם מפייסבוק את רשימת הנתונים שאספה אודותיהם האפליקציה והם לא מצאו כי נאסף אודותיהם מידע כלשהו מרשומות הסלולר שלהם – חלק אחר דיווח כי פייסבוק אספה אודותיהם מידע מזה שלוש שנים – כולל רשימות של שיחות והודעות sms.

בין היתר, ניתן לראות במאגר המידע של פייסבוק את רשימת המפרסמים שלהם פרטי הקשר של בעל החשבון, כפי שדיווחה אחת הגולשות בתגובה לציוץ של מק'קיי.

מק'קיי קרא למשתמשים לרכז נתונים: באילו עוד אפליקציות בבעלות פייסבוק הם משתמשים (ווטסאפ, אינסטגרם וכו') או תחת איזו מערכת הפעלה הם משתמשים באפליקציה, מאיזה תאריך מתחיל איסוף המידע ועוד, על מנת לרכז את המידע באופן אנונימי אל תוך גיליון אלקטרוני ציבורי.

השארת תגובה