איך גובים חוב? שאלתם – העו"ד משיב

נועם קוריס
נועם קוריס
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

שאלה: לאחר שניהלתי תביעה בפני בית המשפט קיבלתי לאחרונה פסק דין כספי שקובע שעל הנתבע לשלם לי סכום מסוים. מה ניתן לעשות בכדי לגבות את הסכום?

תשובה: את פסק הדין ניתן לגבות באמצעות מערכת ההוצאה לפועל. פסק הדין תקף למשך 25 שנה לפחות ובמסגרת ההוצאה לפועל ניתן לעשות פעולות שונות לצורך גביית החוב. חלק מהפעולות שניתן לעשות הן עיקולי חשבונות בנק, עיקולי מיטלטלין בבית החייב, עיקולי רכב ואף הגבלת החייב מלחדש את רישיון נהיגה שלו ואת הדרכון שלו.

שאלה: לאחר מתן פסק דין פניתי להוצאה לפועל בתקווה לגבות את החוב, אך קיבלתי הודעה שהחייב פנה להליכי פשיטת רגל. מה משמעות הדבר?

תשובה: כאשר חייב פונה להליכי פשיטת רגל מעוכבים נגדו כל ההליכים בערכאות השונות וכל הליכי גביית החוב מתבצעים אך ורק במסגרת הליכי פשיטת הרגל. הליכי פשיטת הרגל מתקיימים בבית המשפט המחוזי, ממונה על ידי בית המשפט המחוזי עורך דין שמשמש כמנהל מיוחד ובאחריותו לפקח על התנהלות החייב ועל קיום צו התשלומים שמוטל על החייב במסגרת הליכי פשיטת הרגל.

שאלה: מהו ייפוי כוח?

תשובה: ייפוי כוח הנו מסמך המקנה לפלוני זכות לפעול בשם אדם, למשל על פי חוק השליחות. כאשר שוכרים למשל עורך דין לייצוג בבית המשפט נהוג לחתום על ייפוי כוח, המייפה את כוחו של עורך הדין לפנות בשם בעל הדין אל בית המשפט, כך שפניות עורך הדין בשם הלקוח יזכו או יחייבו את האדם שבשמו נעשתה הפנייה.

ניתן לשלוח שאלות למדור במייל kurislaw@gmail.com

השארת תגובה