עיר במצור: עומסי תנועה כבדים

בעקבות עבודות בכביש 444 ובמקביל סגירת כביש פרוש (4711), עומסי תנועה כבדים הורגשו בשעות הבוקר ביציאה מהעיר • אודות לפעילות לשכת מ"מ ראש העיר שמואל גרוסברד חלה הקלה משמעותית

מבט מהאוויר לעיר אלעד | צילום: יח"צ
מבט מהאוויר לעיר אלעד | צילום: יח"צ
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשעות הבוקר של השבוע האחרון, הרגישו תושבי העיר עומסי תנועה כבדים החל מהרחובות הסמוכים ליציאה מהעיר, בואכה צומת נחשונים, בחיבור בין הכבישים 471 ל444.

עומסי תנועה אלו, הם שילוב של כמה דברים שנוקזו כולם לאתה תקופה. הראשון: כביש פרוש (4711) שנפתח לפני כשנה ומהווה ציר כניסה נוסף לעיר. כביש זה נסגר לאחרונה לצורך שיפוץ ועבודות בו ובסביבתו, כמו הוספת שבילי אופניים וכדו', כשבמקביל בשבוע האחרון החלו אף בעבודות שיפוץ בכביש 444 בסמוך לצומת נחשונים, מה שטמן בתוכו סגירת אחד מהנתיבים בכביש.

תושבים בעיר עמם שוחחנו נשמעו זעומים, כאשר לדבריהם נסיעה של עשרים דקות הפכה לסיוט של שעה וחצי ואף יותר, בפקקים מתישים. חלק מהתושבים אף הזהירו כי פקקים אלו עוד עלולים לעלות בחיי אדם, עקב כך שנכון לעכשיו זו היציאה היחידה מהעיר, ובמקרה חירום כוחות ההצלה עלולים אף הם להיתקע בעומסי התנועה הכבדים.

אזהרות אלו לא עלו בחלל ריק והסיפור לא איחר לבוא. מתנדב במד"א סיפר על אירוע לא שגרתי שהיה מעורב בו באחד הבקרים העמוסים: "בשעה 07:30 הוזנקתי באמבולנס מד"א שברשותי לתינוק מפרכס בעיר, כשניידת טיפול נמרץ מוזנקת בנוסף מראש העין. התינוק עדיין פרכס, יצאתי לחבירה לצורך טיפול מתקדם על מנת להציל את חייה של התינוקת. כשיצאתי לחבירה התברר לי כי העיר נצורה והיציאה עמוסה למדיי. זמן רב לקח לי לחבור עד לצוות הנט"ן ובניסיון נואש לפלס דרך בין הנתיבים, נסעתי נגד כיוון התנועה תוך סיכון עצמי חמור ביותר. וכאן מגיעה השאלה: עד מתי נמתין, שיעלה בחיי אדם?".

מי שנרתם לעזרת התושבים היה מוישי רבר ראש לשכת מ"מ ראש העיר ויו"ר ועדת תחבורה שמואל גרוסברד, שמהרגע בא התושבים החלו להתלונן על עומסי התנועה הכבדים בתוך העיר וביציאותיה, פנה לנתיבי ישראל ולכל מי שיכול לעזור בעניין, בכדי להקל על התושבים, כשהדגש הושם תחילה על הארכת הרמזורים לאורך כביש – 444 הן בפניה למכבית (471) והן לכיוון ראש העין, כשבמקביל נבדקת האפשרות של הוספת נתיב אחד ופתרונות נוספים הנמצאים בזמינות. ואכן, לדברי התושבים כבר חלה הקלה משמעותית, והשינוי החיובי כבר מורגש.

תגובה אחת
  1. איזה שינוי הורגש ??.. עיר סתומה ללא מוצא..

השארת תגובה