יוסי יונה נגד ראשי מפלגתו: "נדון בחלוקת ירושלים"

מועמד המחנה הציוני: "נכון לדון על חלוקה שמעבירה את השכונות הערביות בהסדר קבע למדינת פלסטין" ■ לפני כחודשיים אמרו ראשי מפלגתו ציפי לבני ובוזי' הרצוג:  "אנחנו מחויבים לשמירה על ירושלים בירתנו"

יוסי יונה ויקיפקדיה
יוסי יונה ויקיפקדיה
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במהלך פאנל בחירות שהתקיים בתיכון 'מקווה ישראל' בחולון אמר מועמד המחנה הציוני יוסי יונה כי "נהיה מוכנים לדון בנושא חלוקת ירושלים". לדבריו, "ירושלים הלכה למעשה היא עיר מחולקת. לכן, אנחנו חושבים שאין היגיון שאנחנו נכיל חלקים של ירושלים המזרחית, וזה נכון לדון על חלוקה שמעבירה את השכונות הערביות בהסדר קבע למדינת פלסטין".

דבריו אלו סותרים את את הצהרתם של ראשי מפלגתו ציפי לבני ובוז'י הרצוג שאמרו במהלך ביקור ברחבת הכותל בחג החנוכה כי לא ידונו על חלוקת ירושלים. "אנחנו מחויבים", אמר הרצוג. "אני וציפי לבני, לשמירה על ירושלים בירתנו, להבטחת עתידה, לשמור על המקום הקדוש הזה". אחריו נאמה לבני שאמרה: "אנחנו מתחייבים שבכל מצב יישאר שלנו, של עם ישראל, יישאר בריבונותה של מדינת ישראל".

סגן השר במשרד ראש הממשלה אופיר אקוניס הגיב לדברים וכתב בדף הפייסבוק שלו: "כל הכבוד ליוסי יונה, מועמד מספר 23, במפלגת העבודה. על היושר, ההגינות והאמת שלו". בהתייחסו לדבריו של יונה אמר אקוניס כי יונה אמר את דעתו "בלי לשקר למצביעים, בלי להסתתר מאחורי מליצות ושקרים כמו בוז'י וציפי. פשוט את האמת. הוא בעצמו מסיר את המסיכות שעטו על פניהם לבני ובוז'י וחושף בפני הציבור כולו את העובדה שמפלגת העבודה תדון עם הפלסטינאים על חלוקת ירושלים".

בתגובה לדברים אומרים במפלגת 'יחד' כי "לא לציפי ולא לבוז'י יש זכות לדון על חלוקת ירושלים. ירושלים היא בירתה הנצחית של עם ישראל לדורותיו לנצח נצחים".