נצרת מציגה: מרכז מסחרי לחרדים

בטקס הנחת אבן הפינה ל'מתחם לב העיר' בנצרת, המותאם ומיועד למגזר החרדי, הכריז ראש העיר: "הר יונה ג' תהיה השכונה החרדית הכי יפה בארץ, ויהיו בה כלל השירותים הנדרשים לטובת התושבים, לא בקרוואנים או דירות"

נצרת
נצרת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשכונת הר יונה ג’ שבנצרת עילית, המיועדת למגזר החרדי, התקיים השבוע טקס חגיגי במהלכו הונחה אבן הפינה ל'מתחם לב העיר', בהשתתפות ראש העיר רונן פלוט, היזמים, תושבים, נציגי משרד הבינוי והשיכון וקופות החולים המובילות.

'מתחם לב העיר' הוא המרכז המסחרי המודרני הראשון בארץ שמותאם במיוחד לתושבי השכונה החרדים, במרכז המתוכנן שצפוי להיבנות על כ-4000 מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה, מרפאות, סופר מרקט ושירותים הנדרשים במיוחד לתושבים החרדים שאף ייצרו מקומות תעסוקה עבורם. בנוסף יבנה חניון קרקעי ענק מתחת למבנה המרשים. בסמוך למרכז המסחרי, נבנים בימים אלו מוסדות חינוך, בתי כנסת, מקוואות, וכל מה שנחוץ לניהול אורח חיים תורני. .

"כבר בשלב התכנון הראשוני, ובניית תמהיל השירותים שייבנו, הושקעה המון מחשבה לצרכים של משפחות ברוכות ילדים, החל מהצרכים האלמנטריים הבסיסיים, וכלה בשירותים הציבוריים הנדרשים לתושבים, המרכז יבנה בסטנדרט גבוה מול נוף מרהיב ועוצר נשימה, והמבנה המסחרי יהיה בעזרת השם מודרני ומשוכלל שיביא בשורה לתושבים וייתן מענה קרוב נגיש ואיכותי", אמרו יזמים שנכחו באירוע.

ראש העיר רונן פלוט שכיבד במעמדו את האירוע בירך בדבריו את היזמים, וניצל את ההזדמנות כדי לקרוא לציבור החרדי מכל הזרמים להגיע לשכונה ולקנות בתים במבנים החדשים המוקמים בה, עוד הוסיף, שמדובר "במניה בטוחה המרחפת באוויר, הר יונה ג' תהיה השכונה החרדית הכי יפה בארץ, ויהיו בה כלל השירותים הנדרשים לטובת התושבים, לא בקרוואנים או דירות, אלא במבנים איכותיים וחדשים שיתנו מענה לכלל הצרכים של הציבור החרדי…"

פלוט הוסיף וסיפר למשתתפים: "שאלו אותי אם אני פוחד מחרדים, אמרתי להם אני לא פוחד מהם, מה יש לי לפחד? אני פוחד רק מהקב"ה… הר יונה ג' יכולה לתת מענה משמעותי ביותר למצוקת הדיור החרדי, והכל במחירים סבירים המתאימים בהחלט לזוגות הצעירים, עיריית נצרת עילית ומשרד הבינוי והשיכון עושים ויעשו הכל בשביל לתת את המענה הנחוץ לצרכי הציבור החרדי ותושבי השכונה."

השארת תגובה