לא חוששים מבחירות, לא מאמינים במפלגות חדשות

סקר ׳קו עיתונות׳: רוב הציבור החרדי לא חושש מבחירות • 17% סוברים כי מפלגתה של אורלי לוי – אבקסיס תפתיע, 26% מאמינים ש'יחד' תצליח הפעם אך כשליש מהמצביעים סבורים כי אף מפלגה לא תצליח להפתיע

מסיבת הניצחון של יהדות התורה צילום משה גולדשטיין (32)
מסיבת הניצחון של יהדות התורה צילום משה גולדשטיין (32)
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

כמידי שבוע למעלה מ-20 אלף איש השתתפו בשבוע האחרון בסקר ׳קו עיתונות׳ ומערכת 'חדשות הסקופים׳, שבודק מה חושב הציבור על שלל נושאים, והשבוע, על רקע המשבר הפוליטי שכמעט הוביל לבחירות, נשאלו המשתתפים האם הציבור חושש מבחירות ואיזו מפלגה חדשה לדעתו תהיה הפתעת הבחירות ותצליח 'להבקיע' את אחוז החסימה הגבוה, העומד על 4%.

במענה לשאלה הראשונה האם אתה חושש מבחירות? 19.85% סברו שהממשלה שתקום תהיה זהה לנוכחית, כלומר דומיננטיות מלאה למפלגות החרדיות, מנגד 17.91% אחוז סברו כי ישנו חשש מעט, משום שאי אפשר לדעת אלו הפתעות יצוצו במערכת בחירות. רק 11.75% מכלל המצביעים חששו מאוד מבחירות מאחר ולפיד צפוי לעלות ויתכן שיהיה בממשלה. האחוז הגדול ביותר, לא פחות מ-50.49% מכלל המצביעים ענו כי הכל בידי שמים ואין טעם לחשוש.

בשאלה השנייה שאלנו איזו מפלגה לדעתך תפתיע ותעבור את אחוז החסימה?

32.75% סוברים כי שום מפלגה חדשה לא תצליח לעשות זאת, 26.41% סוברים כי דווקא מפלגתם של אלי ישי וברוך מרזל ׳יחד׳ תהיה הפתעת הבחירות, זאת לאחר שבמערכת הבחירות האחרונה לא עברה את אחוז החסימה, לאחר שחסרו לה כמה אלפי קולות לעשות זאת.

17.69% אומרים כי מפלגתה של אורלי לוי – אבקסיס תצליח ותהייה הפתעת הבחירות. מן הראוי לציין שמפלגה זו מסתמנת כבר כמפלגת טרנד במערכת הבחירות הקרובה, וזאת עוד בטרם הצטרפו אליה 'כוכבים' אפשריים, וכבר עברה את אחוז החסימה בשבוע האחרון בשני סקרים שהתפרסמו בתקשורת הכללית. 17.09% אומרים כי מפלגת ׳עץ' היא זאת שתפתיע במערכת הבחירות הללו ו- 6.25% בלבד סבורים כי מפלגתו של שר הביטחון לשעבר בוגי יעלון היא זאת שתהיה הפתעת הבחירות.

והפעם לכבוד חג הפסח אנחנו שמחים להציג בפניכם סקר ענק נושא פרסים: כל משתתפי הסקר משתתפים בהגרלה, כאשר עשרה מהמאזינים יזכו בשוברים לכובע חינם בחנות ברון כובעים, ואילו עשרה מאזינים נוספים יזכו בתווי קניה ברשתות השיווק בסך 300 שקל כל אחד.

ההגרלה בין המשתתפים תתבצע בסקר שיוצג מיד ובסקר נוסף שיפורסם כאן וב'חדשות הסקופים' בעז"ה בשבוע הבא, לפני החג, השתתפות בסקר הנוסף תכניס אתכם להגרלה פעם נוספת.

השאלות הפעם יעסקו בהיבט הכלכלי האישי, ובשאלות הרלוונטיות לחג הפסח. בשאלה הראשונה תישאלו היכן תערכו את ליל הסדר? האם בבית, אצל ההורים, אצל הילדים או בנופש מאורגן.

השאלה השנייה באלו מצות תשתמשו לליל הסדר? האם בעבודת יד רחיים של יד, עבודת יד רחיים של מכונה, מצות רכות, מצות מרובעות או מצות שנאפו בערב פסח. כמו כן תישאלו האם מחיר המצות הגיוני? שאלה עליה תוכלו להשיב כי מדובר בטירוף מחירים לא הגיוני, מחיר יקר אבל סביר בהתחשב בעלויות, מחיר נורמלי או מחיר זול יחסית להשקעה.

השאלות הבאות יעסקו בהכנות לפסח, ראשית תישאלו כיצד הסתדרתם עם עבודות הניקיון? על כך תוכלו להשיב כי לקחתם עוזרת, כל המשפחה התגייסה, הסתדרנו בקלות או לספר כי אתם יוצאים לנופש ומוכרים את הבית לגוי.

שאלה הומוריסטית משהו תתעניין האם אבי המשפחה סייע בעבודות ההכנה לחג? כן, הפשיל שרוולים וניקה, או שמא כן, בקניות ושאר צרכי החג, האפשרות השלישית היא לא, עדיף שילמד או לא, מסתדרים בלעדיו.

בחג הפסח נושא הכשרות תופס מקום של כבוד, זה הזמן לברר מה הכשרות המועדפת עליכם? שארית ישראל, הרב לנדא, בד"ץ העדה החרדית, בד"ץ אגודת ישראל, חוג חתם סופר, הרב רובין, בד"ץ בית יוסף, בד"ץ מחזיקי הדת או בד"ץ קהילות.

שאלה נוספת תברר כמה כסף להערכתכם עלה לכם חג הפסח? האם סכום הגיוני של עד 5000 שקל, בין 5 ל10 אלף שקל, בין 10 ל20 אלף שקל או יותר מ20 אלף שקל.

ומכאן לאלו שאין בידם, האם לדעתך חלוקת הקמחא דפסחא ברחובה של עיר ראויה? ועל כך ניתן להשיב: לא – היא פוגעת בנזקקים ומביישת אותם, כך נהגו תמיד, אין ברירה אחרת או אין בושה לקחת קמחא דפסחא.

בהמשך נעבור לשאלות כלליות העוסקות בנושאים כלכליים: כמו מה מצבך הכלכלי ביומיום? האם אתה מתפרנס בכבוד, מסיים את החודש, נתון במינוס הולך וגדל או בצרות חלילה.

תישאלו גם היכן תבלו בבין הזמנים? האם אתם מחובבי נחלים ומסלולי הליכה, מאלו שמעדיפים פארקים ומוזיאונים, האם תיקחו את ילדיכם לגן החיות ולספארי, שמא תעדיפו השתתפות בהופעות ואירועי ערב או שאתם מהמתמידים ונמצא אתכם בישיבת בין הזמנים.

שאלת המשך תבחן האם האם אתם נוהגים לאכול במסעדות? על כך תוכלו להשיב: כן, לפחות פעם בשבוע, לעיתים רחוקות, מקפיד לאכול רק בבית או לא ראוי לבן תורה.

עוד שאלה תבדוק מהו כלי התחבורה המרכזי שאתם משתמשים בו? רכב משפחתי, מוניות, נסיעה באוטובוסים או טרמפים והליכה רגלית.

שאלה מסקרנת תברר באיזה בנק אתם מנהלים את החשבון שלכם? בנק לאומי, בנק מזרחי טפחות, בנק מרכנתיל, בנק דיסקונט, בנק פאג״י, בנק הפועלים, בנק ירושלים, בנק איגוד או אין לי חשבון בנק.

לצורך ההרשמה לסקר והתאמת הפרסים בעתיד תתבקשו להשיב על השאלות הבאות: בן כמה אתה? מתחת ל20, בין 20 ל40, בין 40 ל70 או מעל 70.

ולאיזה חוג או עדה אתה משתייך? חסידי, ליטאי או ספרדי.

הצביעו והשפיעו!

השארת תגובה