שלי יחימוביץ' בביקורת על טרכטנברג

לאחר חשיפת חוגי הבית של מנואל טרכטנברג לצד אלי הון, ביקרה שלי יחימוביץ' את מועמד מפלגתה לתפקיד שר האוצר מנואל טרכטנברג "הדמוקרטיה לא מקובלת עליו, מכיוון שהיא משרתת את הציבור הרחב ולא אותו – ולכן מבחינתו אני פסולה".

מנואל טרכטנברג. צילום: ועידת הנשיא
מנואל טרכטנברג. צילום: ועידת הנשיא
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

חוג הבית האקסקלוסיבי של הפרופ' מנואל טרכטנברג ממשיך להכות גלים; בראיון לתכנית בוקר היום אמרה שלי יחימוביץ' כי "יושב בעל הון, מבושם מעצמו, ולא מבין מה אני עושה שם ברשימת חברי הכנסת, לאחר שנבחרתי למקום הראשון בפריימריז", והוסיפה "הדמוקרטיה לא מקובלת עליו, מכיוון שהיא משרתת את הציבור הרחב ולא אותו – ולכן מבחינתו אני פסולה". כמו"כ מתחה ביקורת על חבריה: "אני גם קצת מאוכזבת שלא קיבלתי הגנה בפורום הזה".

כזכור, השבוע נחשף בתכנית 'לילה כלכלי' כי מועמד המחנה הציוני למשרת שר האוצר מנואל טרכטנברג כינס חוג בית סגור בביתו של שגריר ישראל בארה"ב לשעבר פרופ' איתמר רבינוביץ ביום חמישי האחרון.בחוג הבית הסודי השתתפו בין היתר דנה עזריאלי, אלפרד אקירוב, אברהם ביגר, עידו דיסנצ'יק ואחרים.

בין השאר, נמתחה בו ביקורת מצד בעלי ההון על התנהלות יחימוביץ', כמו גם פרופ' יוסי יונה וח"כ מיקי רוזנטל, ונטען כי הם מהווים "אנטי-תזה לכל מה שטוב במדינה", ושבגללם "לא ירצו להשקיע כאן שקל, בגלל חוסר אמינות".

בוידאו צ'אט שקיימה יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה הוסיפה;"יש טעם לפגם בקיום הפגישה הזאת, עם קבוצה שהאינטרסים שלה מאוד מאוד ברורים. גם מבחינת האופי והדימוי שלנו ערב בחירות, אני חושבת שזו היתה טעות. כמובן שטרכטנברג יכול להיפגש עם כל מי שהוא רוצה, אבל פגישה בפורום סגור כזה עם אקירוב ויתר בעלי ההון, כשבודקים בדיקה מדוקדקת את הנכנסים והיוצאים – כפי שהבנתי מהדיווח בערוץ 10 – וכשמקפידים על חוג מאוד סגור, יש לזה מראית עין כאילו קורים דברים מאחורי הדלת הסגורה שמוסתרים מעינו של הציבור".

עוד אמרה יחמוביץ'; "אני חושבת שחוגי בית וכינוסים פוליטיים לא צריכים להתקיים בפורומים סגורים. הם צריכים להיות פתוחים לכולם, שקופים, וככה מתנהלים המפגשים שלנו עם הציבור. היום אני חוזרת מסדרה של מפגשים – מבית ג'אן בצפון מפגישה עם תלמידי י"א בבית הספר, דרך פגישה עם ראשי רשויות מקומיות בדואיות בצפון, דרך החוג המוניטרי שעכשיו חזרתי ממנו. כל הפגישות האלה הן תמיד פתוחות לציבור הרחב".

השארת תגובה