שופרסל תשלם 550.000 ש"ח כי ביקשה להיות נקיה לפסח

מדובר בהסדר פשרה בין שופרסל ומי שביקש לאשר תובענה ייצוגית נגד הרשת על כי סירבה לקבל מיכלי משקה לפיקדון לפני פסח 2006

שופרסל
שופרסל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שופרסל תאלץ להעניק הנחות שיגלמו פיצוי בסכום כולל של 370 אלף שקל אחרי שלא קיבלה מיכלי משקה לפיקדון בתקופה שלפני חג הפסח מטעמי כשרות.

על פי כתב התביעה, הרי שבימים שלפני חג הפסח סירבה שופרסל לקבל מכלי משקה ריקים החייבים בפיקדון. שופרסל טענה כי היא רשת כשרה הפועלת תחת פיקוחה של הרבנות הראשית לישראל, בהתאם להנחיות משגיחי הכשרות, חדלה מלקבל מכלי משקה מסומנים 5 ימים לפני ערב החג.

הסכם הפשרה שאושר בבית המשפט המחוזי בירושלים קובע כי הרשת תעניק ללקוחותיה הנחה של 40 אג' בכל רכישה של מכל משקה החייב בפיקדון והנחה של 2.4 שקל לשישיית מכלי משקה, עד לגובה סכום פיצוי כולל בסך 370 אלף שקל. עוד סוכם כי הרשת תקבל מיכלי משקה בתקופה שלפני חג הפסח כאשר יישום הוראות החוק בימים שלפני ערב הפסח ייעשה בהתחשב בהנחיות הכשרות לפסח שייתנו על יד הרבנות הראשית לישראל.

בשנה שעברה, על פי ההנחיות של הרבנות הראשית על רשתות השיווק היה להפסיק לקבל מכלי משקה לפי חוק הפיקדון בשעה 21:00 ביום שלפני ערב החג.

בנוסף, התובע יקבל גמול בסך 40 אלף שקל ובא כוחו יקבל שכר טרחה של 140 אלף שקל. את התובע ייצג עוה"ד נועם צוקר ושופרסל יוצגה על ידי עו"ד עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ ושות'.

השארת תגובה