המבשר תוקף: "הרצוג הוא הפתרון? לא!"

הרצוג מהדק את קשריו עם הח"כים החרדים: אמש, הרצוג מגיע לחתונת נכדתו של יעקב ליצמן. הבוקר, המבשר תוקף את הרצוג חזיתית "הרצוג הוא הפתרון? לא!"

יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
יצחק הרצוג. צילום: מפלגת העבודה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כחלק מהיערכות עתידית לקראת הבחירות ורצונו להקים את הממשלה הבאה, מקפיד יו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג לתחזק קשר רציף עם אנשי המפלגות החרדיות.

אמש הגיע הרצוג לחתונת נכדתו של חה"כ יעקב ליצמן כשבמהלכה הסתודדו השניים. כשזה מצטרף לשיתוף הפעולה החזק שקיימו השניים במהלך הקדנציה האחרונה. בין השאר בתחום הפרלמנטרי ובתחומים חברתיים וכלכליים נוספים. מה שיכול ללמד אולי על תמיכה אפשרית של החרדים בהרצוג כפי שנטען מספר פעמים בעבר.

בסביבתו של ליצמן דחו את הטענות כי מדובר במפגש פוליטי. ואמרו "מדובר בהבעת הוקרה וידידות. לפני הבחירות זה אך טבעי שכולם באים. בין ליצמן להרצוג יש קשר יציב וקבוע, ויחד עם עשו אופוזיציה לוחמת".

רה"מ נתניהו שוחח עם ליצמן, בירך אותו, והתנצל על כך שנמנע ממנו להגיע לאירוע עקב אילוצי אבטחה. כמו כן השתתפו בחתונה אישי ציבור ופוליטיקאים נוספים ובהם שר התחבורה ישראל כץ.

בתוך כך, הבוקר, תוקף עיתון המבשר את יצחק הרצוג בצורה חזיתית.

במאמר תחת הכותרת "לגלות את האמת", נכתב בין היתר כי "ברוח סערת המערכה, ומתוך כך שהיהדות הנאמנה נכזבת מהתנהגותו של נתניהו, מורגשת פה ושם מגמה להציג אלטרנטיבה לנתניהו, ועל כן יש המנסים להכשיר את השרץ וליצור תדמית טובה ופייסנית למנהיג מפלגת העבודה, הלא הוא יצחק הרצוג. כדי להתנער בהקדם מאשליה זו, כמו זו שהיתה לנו עם נתניהו, ננסה לפקוח עיניים מבעוד מועד, לראות מיהו אותו הרצוג המציג טלפיים במערכת הבחירות, להביא לעיונם של קהל הקוראים את דפוס התנהלותו, ואת ההיסטוריה הלא רחוקה שלו ביחס לדברים הקשורים לעם, לתורה ולארץ, לבל נשגה חלילה לתלות יהב בהרצוג וחבריו, וכדי שנדע כי רק כאשר נשנס מתניים בעצמנו, נוכל בסיעתא דשמיא להגן על מערכות אלקים חיים".

בעיתון הוסיפו והביאו דוגמה להצבעותיו של הרצוג נגד הציבור החרדי "הנה לפנינו דוגמה של חוק רע שהציגה הקואליציה שוטמת הדת, ונבחון את הצבעתו של מר הרצוג. נתייחס כרגע לחוק הגיוס בכפייה, בהצבעה בקריאה ראשונה. מתוך מפלגת העבודה היו אמנם 12 ח"כים שהצביעו בעד החוק, אך עדיין היו 3 צדיקים בסדום, שהצביעו נגד החוק. האם הרצוג נמנה עליהם? האם הוא הצביע נגד החוק של גיוס בכפיה? התשובה היא, כמובן, שלילית. הרצוג הצביע, כדרכו מימים ימימה, בעד החוק, עם הקואליציה של הממשלה הרעה. בנוסף לכך, גם עמר בר לב שהיה נציג מפלגת העבודה בוועדת שקד – הצביע בדרך כלל עם הקואליציה. הרצוג הוא הפתרון? לא!"

השארת תגובה