"על מנדלבליט להיות ברזל מול התקשורת"

עדו נתניהו, אחיו של ראש הממשלה שובר שתיקה ומאשים, כי "מחפשים את אחיו מתחת לאדמה" – "המשולש הקטלני: עיתונות- פרקליטות-משטרה הוא בעייתי"

דוקטור עידו נתניהו
דוקטור עידו נתניהו
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

אחיו של ראש הממשלה הד"ר עדו נתניהו מתרחק מאור הזרקורים וממעט להופיע באמצעי התקשורת ולהשמיע את קולו בנושאים העומדים על הפרק ובהם חקירות ראש הממשלה.

בדברים שאמר ב'שבתרבות' בבאר שבע השמיע נתניהו האח לראשונה את דעותיו סביב הפרשות האופפות את אחיו. להלן מספר ציטוטים:

"כששמעתי את המלצות המשטרה, מה כביכול התמורה שביבי נתן עבור הסיגרים? שהוא ניסה לעזור לו לוויזה לאמריקה – הוא עזר לו כי הוא עשה פעולות למען ישראל. מה היו אומרים על ראש ממשלה שלא פעל למען איש כזה?".

לדבריו, "חוקרי המשטרה מחפשים דברים בכוח, מתחת לאדמה, כדי להוכיח שהוא קיבל שוחד".

"זה לא ייאמן – אני מאמין בתום לבם של רוב החוקרים, אבל יש חשיבה פסיכולוגית קבוצתית בקרב חוקרי משטרה, מעין 'אידאה פיקס' שהם מרגישים שהם חייבים למצוא את השחיתות נגד נתניהו".

"בניגוד לאולמרט, אנחנו רואים באופן ברור שהם מחפשים את הפשע – אין ספק שיש כאן בעיה. יש פה ניסיון לעקוף את רצון הבוחר ואנחנו רואים כמה המשולש הקטלני הזה: עיתונות- פרקליטות-משטרה הוא בעייתי. אנחנו צריכים להיזהר שהמאזן העדין בין הרשויות השונות שמאפשר את הדמוקרטיה לא ישתבש. עושה רושם שהוא כן השתבש".

על התנהלות אחיו בצל החקירות אמר, כי "הוא מצליח להמשיך בתפקוד שלו כי הוא יודע שהוא לא עשה שום דבר רע. הוא עובד לפחות 16 שעות ביממה רצוף. יש לו כוחות בלתי רגילים. הציבור מכיר בזה ולכן הסקרים מראים את זה".

כאשר נדרש להצביע על ההישג המשמעותי ביותר של אחיו לאורך בשנות כהונתו כראש ממשלה השיב, כי "ההישג הגדול ביותר של ביבי כראש ממשלה הוא עצירת הסכם אוסלו שהיווה סכנה קיומית למדינת ישראל".

על היועץ המשפטי לממשלה אמר, כי "אביחי מנדלבליט צריך להיות עשוי מברזל כדי לעמוד מול המלצות המשטרה והשפעת התקשורת בפרשות 1000 ו-2000 ולהימנע מהגשת כתב אישום נגד אחי"

הוא הוסיף, כי הוא "מודאג מהמלצות המשטרה והתנהלותה פרשה, תראו מה נתנו כאן, איזה שמות שמות מפוצצים – אלף, אלפיים, שיחדור לתודעת הציבור. מחפשים דברים ממש מתחת לאדמה. מה הייתה כביכול התמורה לשוחד?" אמר. "זה לא יאומן. ככה אפשר להפליל כל שר ואיש ציבור".

השארת תגובה