מאבק חדש? יהדות התורה פועלת במעוזי תנועת ש"ס

יהדות התורה פתחה במהלך הימים האחרונים מטות בערי הפריפריה בהם לא פעלה מעולם ■ גפני התייחס לכך הבוקר ואמר: "הקולות בפריפריה אינם רשומים בטאבו של אף מפלגה. גם לא ש"ס" ■ יו"ר ש"ס אריה דרעי שהתייחס לדברים הערב תקף בחריפות את ההתפתחות ואמר: "אני רואה בחומרה רבה את הפעילות, זה לא עוזר, זה רק מזיק".

ח"כ משה גפני. צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
ח"כ משה גפני. צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אם עד עכשיו היה נראה כי מאבקה העיקרי של תנועת ש"ס יהיה מול חבר הכנסת הפורש אלי ישי הנוגס מש"ס קולות לא מעטים, כעת מתמודדת ש"ס עם חזית נוספת וזאת לאחר דיווחים על פעילות מטה יהדות התורה באיזורים ש"סיים מובהקים כדוגמת העיר מעלות, שם מקיימת הערב יהדות התורה כנס בחירות מטעמה.

העימות החל למעשה עם הצבתו של אליעזר סורוצקין במקום ה-8 ברשימת יהדות התורה. סורוצקין, מראשי ארגון לב לאחים החזיר בתשובה לא מעט אנשים במהלך שנות פעילותו, אנשים שבכל מערכות הבחירות האחרונות הצביעו למפלגת ש"ס מחמת השתייכותם העדתית והוראתו של מרן הגר"ע אותו ראו כמנהיגם. כעת לאחר פטירתו של מרן, מעוניינים בג' לגייס את הקולות הללו לתמיכה במפלגתם.

גפני דרעי וליצמן. צילום: אהרון ברוך לייבוביץ'
גפני דרעי וליצמן. צילום: אהרון ברוך לייבוביץ'

הבוקר אף הכריז יו"ר דגל התורה משה גפני ב'קול חי' כי הם מקווים לגייס כמה שיותר קולות מהפריפריה ולצורך כך הקימו מטות בערים בהם לא הקימו מעולם. "הקולות בפריפריה אינם רשומים בטאבו של אף מפלגה. גם לא ש"ס", אמר גפני לבצלאל קאהן ולדוד חכם.

הערב הגיב לדברים יו"ר ש"ס אריה דרעי, שטען כי הוא ניסה להשיג את גפני בכדי לשוחח איתו על כך, אך ללא הצלחה. "אני מצפה מהם שיהיו הגונים", אמר דרעי. "משום שגם אנחנו יכולים לקרוץ למעוזים שלהם". בהמשך תקף את הפעילות ואמר: "אני רואה בחומרה רבה את הפעילות של יהדות התורה בתוך הקהל שלנו, משום שזה לא עוזר, זה רק מזיק".

יסודה של המחלוקת בין הצדדים טמון בשאלת התמיכה של הפלג הירושלמי בהנהגתו של הגר"ש אויערבך. ביהדות התורה יודעים היטב כי מצביעי הפלג לא ישלשלו לקלפי את פתק ההצבעה ג', ומכיוון שכך חוששים הם כי יצביעו לש"ס מאחר וזו האלטרנטיבה החרדית הראויה יותר. בש"ס לא נעשתה כל פעילות בנושא, ואילו הנהגת הפלג תחליט על תמיכה בש"ס, הרי שזו תוכרז כיומיים טרם הבחירות בכנסת אותו עורכים באצטדיון ארנה בירושלים.

בהתייחסו לנושא הטעון במהלך הראיון אמר דרעי כי אינו מעוניין להיכנס לזה. "פנו ציבורים של יהדות התורה ועד עכשיו סירבתי לשתף פעולה". בהמשך דבריו הצהיר דרעי: "אני פונה בעומק הלב לאחדות, המטרה לשמר את הכוח של הציבור החרדי, ושכל אחד יתעסק במגזר שלו".

תגובה אחת
  1. גפני יותר שמאל מדרעי.

השארת תגובה