מאיר רובינשטיין מציג: 'פרוטקשן בשם החוק'

הרו"ח דורש אישור וטרינר לחיות הטיפוליות | ההורים: "מאיר רובינשטיין נוקם בילדים הכי מסכנים; זו התנהלות סחיטה ופרוטקשן בשם החוק" | רבנים בביתר: "מאיר רובינשטיין גורם לחילול השם נורא ברבים"

מאיר רובינשטיין
מאיר רובינשטיין
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עיריית ביתר עילית הבטיחה נקמה בחינוך המיוחד והיא מקיימת: לאחר ביקור הפתע של רואה החשבון באמצע הלימוד בתלמוד התורה, באה המכה השניה. רואה החשבון שמונה ע"י ראש העיר מאיר רובינשטיין שיגר להנהלת המוסד מכתב בו הוא דורש לקבל את כל האישורים וכל המסמכים משנת 2013 ועד היום.

הנהלת המוסד הודיעה כי כל האישורים והמסמכים הרלוונטיים שבסמכות העירייה לבקש, יגיש המוסד הכולל תלמוד תורה ושתי ישיבות קטנות. אולם יחד עם זאת ציינה הנהלת המוסד כי היא רואה בחומרה את התנהלותה של העירייה הפועלת בבריונות כלפי מי שבסך הכול עומד על זכויותיו.

מנכ"ל המוסדות הרב אלחנן ויסנשטרן אמר כי "מעולם לא שלחה העירייה רואי חשבון בדרישה לקבלת מסמכים, גם לא באותם שנים שבהם נהגה לתקצב 50% מתקציב אגרות החינוך". עוד אמר הרב ויסנשטרן כי "כל הרשויות המקומיות בישראל מעבירות את התקציב כמחוייב בחוק, מבלי להפעיל רואי חשבון ולדרוש מסמכים אזוטריים כמו אישורי וטרינר. זוהי התנהלות מרושעת כלפי מוסד שעושה את מה שעל העירייה היה מוטל לעשות – חינוך מיוחד לילדי העיר". עוד אמר כי המוסד יעביר את כל האישורים הנדרשים וכולם כמובן תקינים לחלוטין.

עורכת הדין המייצגת את המוסד, עו"ד נעמה זר-כבוד, שותפה במשרד עו"ד גדעון פישר אומרת כי אין כל צורך בשום מסמך כדי לברר את חובותיה של העירייה כלפי ילדי החינוך המיוחד משום שהדברים כתובת בשחור על גבי לבן בחוזרי מנכ"ל משרד החינוך הנשלחים לכל הרשויות והמוסדות. בחוזר מופיע תחשיב ברור של תשלום אגרות עבור כל סוגי הלקויות והנכויות. התחשיב בוצע בשיתוף עם השלטון המקומי והרשויות המקומיות.

ברור איפה, בין השאר, כי מטרת העירייה והעומד בראשה, היא לטרטר, לאיים ולסחוט את המוסד וההורים ולהענישם על כך שהעזו לתבוע את העירייה בבג"צ ובכך לגרום להם לסגת מהתביעה האלמנטרית וההומניטארית – לשנות את הגישה כלפי ילדי החינוך המיוחד בעיר, להוציא את הילדים מהקרוואנים בהם הם לומדים 5 שנים ולהעבירם למבנה ראוי, ולהעביר את התקציבים המגיעים בדין והמיועדים לטיפול בילדים.

בתגובה לביקורת אומרים ההורים: "זוהי ביקורת המזכירה ביקורות של גורמים עויינים או ביקורות של משטרים אפלים. עיריית ביתר עילית הבטיחה ומקיימת – חיסול המוסד. בדיוק כפי שמנהל אגף החינוך הזהיר את מנהל המוסד מראש כי במידה וידרוש את הזכויות – העירייה תפעל לסגירת המוסד. לא אכפת להם שהילדים יצטרכו לנסוע מידי יום ללמוד מחוץ לעיר.

"בושה שכל הרשויות משלמות למוסד את האגרות ורק עיריית ביתר מתנערת מילדי החינוך המיוחד. מאיר רובינשטיין נוקם בילדים הכי מסכנים, זו התנהלות סחיטה ופרוטקשן אלא שהפעם הדבר נעשה בשם החוק. רובינשטיין מונע מאגו וגאוותו אינה מאפשרת לו לרדת מהעץ הגבוה שעליו טיפס. אנו קוראים לו מעל גבי עיתון 'קו עיתונות' להיפגש אתנו ולהסדיר את הנושא ויפה שעה אחת קודם".

ובתוך כך, אומרים רבנים בביתר עילית להורי התלמידים כי "מאיר רובינשטיין גורם לחילול השם נורא ברבים. חילול השם שכל הרשויות המקומיות החילוניות משלמות למוסדות חינוך מיוחד את מלוא התקציבים ומעמידים מבנים ראויים ורק עיריית ביתר עילית המנוהלת על ידי אדם חרדי – מתנכרת לילדים המיוחדים".

הרבנים הביעו תקווה כי פטרונו הפוליטי של מאיר רובינשטיין, סגן שר החינוך הרב מאיר פרוש יקרא אותו לסדר ויורה לו לשנות את התנהלותו. בשונה מהתנהלותם של נציגי שלומי אמונים ברשויות המקומיות – הרב יוסף דייטש בירושלים, הרב ישראל פרוש באלעד והרב נחמן גלבך בצפת – התנהלותו של רובינשטיין גורמת למבוכה רבה בשלומי אמונים, באשר כל שנות כהונתו מלווה במלחמות וסכסוכים עם קבוצות שונות בעיר כולל עם בני המגזר החסידי המשתייכים לשלומי אמונים.

תגובה אחת
  1. להעיף כבר את רובינשטיין הזה, נמאס מאנשים רעים ומשוחתים

השארת תגובה