800 גיחות ו- 3000 שעות בלבנון

מרגישים בבית בלבנון: אתר בריטי חושף דו"ח שנכתב בחסות האו"ם בו מואשמת ישראל בהפרת ריבונותה של לבנון במשך מאות פעמים באמצעות גיחות מטוסיה בשמי המדינה

גבול לבנון
גבול לבנון
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

מתברר כי להאשמות חיזבאללה על כך שישראל נערכת לסבב לחימה נוסף מולה יש על מה להתבסס. בלבנון מאשימים לא מכבר את ישראל בהפרת ריבונותה בכך שמטוסיה חודרים שמי המדינה באופן עקבי, אלא שבישראל טוענים מנגד כי גיחות אלו נדרשים לצורך מעקב אחר היערכות חיזבאללה ואחר כלי נשק מתקדמים המוברחים למדינה וזאת לאחר שלבנון הריבונית פאסיבית לנוכח התחמשות חיזבאללה.

לפי דו"ח שמתפרסם באתר הבריטי "מידל איסט איי" המסתמך על דו"ח שנכתב על ידי האו"ם, הרי שבין החודשים יולי ואוקטובר 2017, הפרה ישראל כ- 760 פעמים את ריבונותה של לבנון באמצעות גיחות חיל האוויר בשמי המדינה.

מהדו"ח עולה, כי משך השהייה של מטוסי חיל האוויר מעל שמי לבנון בהצטברות ארבעת חודשים אלו, עומד על כ- 3188 שעות, מספר שיא של פעילות במדינה השכנה.

יצוין, כי המתיחות האזורית מתורגמת בדו"ח באמצעות הנתון המעניין ולפיו סך הטיסות של מטוסי חיל האוויר מעל שמי לבנון גדלו בכ- 80 אחוזים במרוצת השנה החולפת, לעומת סך הגיחות שביצעה ישראל מעל שמי לבנון ב- 2016.

נתון מעניין נוסף העולה מן הדו"ח מצביע על כך שכ- 90% מההפרות הישראליות בוצעו באמצעות כטבמ"ים.

השארת תגובה