לבני: "לא קיבלתי סיקור מוטה ב'ידיעות'"

"אם 'ידיעות' חושב שאני מתאימה לכהן כראש ממשלה, אני גאה בזה", כך ח"כ לבני במאמר ארוך ונוקב בתגובה להאשמות שייחסו לה קשרים מפוקפקים עם מו"ל 'ידיעות' נוני מוזס

ידיעות אחרונות, המבנה הקודם
ידיעות אחרונות, המבנה הקודם
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

חברת הכנסת ציפי לבני פרסמה היום הודעת תגובה ארוכה ומפורטת לנוכח ההאשמות הקשות שעלו נגדה בשבועות האחרונים לנוכח הדיווחים על קשריה המפוקפקים עם מו"ל 'ידיעות' נוני מוזס שבהנחייתו, כל לפי הדיווחים, קידמה את 'חוק ישראל היום'.

הבוקר פרסם הפובליצסט דרור אידר מאמר מפורט ב'ישראל היום' בו גולל את קשרי ההון שלטון של לבני מה שהביא אותה לפרסם מאמר תגובה נוקב אותו אנו מצטטים במלואו:

בתשובה למאמרו של דרור אידר ולמרות ההשתלחות האישית בי, אשיב בצורה עניינית באשר לעמדותיי ולהתנהלותי ביחס לחוק הקרוי חוק "ישראל היום" והמלחמה בשחיתות בכלל:

החוק עצמו לא ביקש לסגור את העיתון, אלא שלא יחולק בחינם במימון פרטי. לא יזמתי את החוק אך תמכתי בו, שכן מיום צאת העיתון לאור הבעתי בפומבי את עמדתי כי מימון מכסף פרטי וחלוקה בחינם של עיתון שכולו דברי שבח לאדם או למפלגה – זהו מימון תעמולת בחירות שאסור על פי החוק. זאת היתה עמדתי (גם אם "ישראל היום" חולק עליה); היא קשורה לשמירה על שוויון בבחירות, והיא לא נקנתה בעסקה ולא קשורה לעיתון אחר.

כפי שכל שר משפטים מקבל פניות מגופים בעניין חקיקה הנוגעת להם, כך גם קיבלתי פנייה מ"ידיעות אחרונות" בבקשה להעביר חוות דעת על מצב שוק העיתונות. טרם קבלת חוות הדעת עדכנתי את המשנים ליועץ המשפטי לממשלה בדבר הפנייה, ובתיאום עימם קיבלתי והעברתי אותה מיד לידיהם. לא חוות דעת משפטית, לא עורכי דין ולא בניגוד ליועץ המשפטי לממשלה כפי שנטען במאמר – אלא בידיעתו ולידיו.

יתרה מכך, אני זאת שסיפרתי על כך בראיון, בניגוד לתיאור השקרי כאילו ניסיתי להסתיר ונאלצתי להודות בכך רק משום שהדבר פורסם. בעוד אני לא שיניתי את עמדתי נגד חלוקת העיתון בחינם ופעלתי בהתאם, נתניהו הוא זה שצריך להסביר מדוע, בעודו מדבר נגד החוק, אפשר את העברת החוק כשנתן לחברי ממשלתו חופש הצבעה עוד לפני שהושלמה חוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה.

כך גם בניגוד לנאמר ביחס להתנהלותי ב״קדימה״, כשמנכ״ל קדימה נחשד בפלילים הוצאתי אותו לחופשה. הכותב גם ״שכח״ לספר שפיטרתי את גזבר המפלגה ברגע שהתברר לי כי גנב כספי ציבור, ואף הגשתי נגדו תלונה למשטרה, שהפכה בעקבות חקירת המשטרה לכתב אישום פלילי שנדון בימים אלה.

באשר לטענות לסיקור מוטה ב"ידיעות אחרונות", כותב המאמר מתהדר ב"אקדח מעשן" שיש בידיו ומסתמך על כתבה מ־2013, שבה נכתב כי לי יש, לעומת לפיד ושלי יחימוביץ', כישורים לראשות הממשלה. אני גאה בזה שאלה היו העובדות לאשורן. התמודדתי אז אחרי שהייתי ממלאת מקום ראש ממשלה, שרת חוץ, חברת קבינט ובשלישייה הביטחונית – ניסיון שלא היה לשני המועמדים האחרים. ולא, לא "ידיעות אחרונות" הכתיר אותי אלא הציבור שנתן לי בבחירות דמוקרטיות 28 מנדטים, יותר מאשר לנתניהו.

מאז ומעולם פעלתי בשקיפות, נאבקתי בשחיתות השלטונית ותמיד חזרתי והבעתי אמון במשטרה ובגורמי אכיפת החוק, שאותם נתניהו מנסה להרוס היום. זאת האמת.

השארת תגובה